Uwaga!

odcinek 5893

Uwaga!

Wielki finał akcji Fundacji TVN „nie jesteś sam” i Uwagi! to zawsze ogromne emocje, wielogodzinne próby i zaangażowanie całego zespołu Uwagi! W tym roku wsparli nas nauczyciele i dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Czeladzi, gdzie uczy się Nadia. Dziewczynka w tym roku dołączyła do grona podopiecznych fundacji.

Zadowolone dziecko to zadowolony rodzic

Historia 8-letniej Nadii cierpiącej na łamliwość kości ogromnie państwa poruszyła. Dzięki widzom udaje się odmienić los dziewczynki. Nadia cieszy się z masy pozytywnych komentarzy i słów wsparcia. Przyszły już do niej też pierwsze paczki ze świątecznymi prezentami.

- Nawet te drobne prezenty, nie dość, że przynoszą radość, to jeszcze odciążą nas. Normalnie człowieka nie stać, żeby tyle tych prezentów kupić. Radość jest wielka. Dla nas wszystkich, bo jak nasze dziecko jest zadowolone, to my też jesteśmy zadowoleni – mówi ojciec Nadii.

- Warto się zatrzymać i zastanowić nad losem innych. Pomyśleć czy komuś nie trzeba pomóc. To jest taki zwykły ludzki odruch – dodaje.

Wiktor walczy z progami

W szkole w Czeladzi pojawili się również Wiktor i Wiktoria – kolejni bohaterowie reportażu Uwagi! 9-letni Wiktor urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową. Pierwszą operację przeszedł już w drugiej dobie życia. Lekarze myśleli, że chłopiec nigdy nie stanie o własnych nogach. Dzięki rehabilitacji i silnej woli chłopca 9-latek nauczył się chodzić o kulach.

Wiktor mieszka z siostrą i mamą w domu, który wymaga pilnego remontu. Przez progi chłopiec nie może się po nim swobodnie poruszać.

- Raz się wywaliłem na progu – mówi Wiktor.