Uwaga!

odcinek 5881

Uwaga!

Nie jest typowym piłkarzem. Zna pięć języków, nie pije alkoholu, ma wyższe wykształcenie i poza boiskiem zawsze jest świetnie ubrany. Obecnie mieszka i pracuje w Moskwie.

Grzegorz Krychowiak to jeden z najlepiej ubranych i zawsze uśmiechniętych piłkarzy naszej narodowej reprezentacji. Od 2018 roku jest również bardzo znanym i rozpoznawalnym polskim piłkarzem w Rosji. Krychowiak to obecnie gwiazda moskiewskiego klubu Lokomotiv.

- Grzegorz Krychowiak nie będąc wirtuozem piłki, bo on jest szalenie dobrym rzemieślnikiem, robi wielką karierę – cieszy się Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

- Było wielu zawodników bardziej utalentowanych ode mnie, ale nawet jak nie jesteś utalentowany, jak zawodnik obok ciebie, to możesz mu dorównać ciężką pracą i go nawet przewyższyć. To jest piękno futbolu – mówi Krychowiak.

Na pierwszym miejscu nauka


Grzegorz Krychowiak pochodzi z Mrzeżyna, małego miasteczka nad Bałtykiem. Ma dwóch starszych braci. Jego ojciec był zawodowym żołnierzem. Matka wychowywała synów. Rodzice bardzo dużą wagę przywiązywali do nauki, dyscypliny i solidności.

- Nauka w mojej rodzinie była najważniejsza. Cała trójka moich synów miała się dobrze uczyć. Każdy musiał skończyć studia i mieć przynajmniej magistra – zaznacza Edward Krychowiak, ojciec Grzegorza.

- Przez to, że cały czas przebywał ze starszymi, dużo go to nauczyło. W rodzeństwie był najmłodszy. Zawsze o wszystko musiał walczyć – mówi Marcin Wawiórko, przyjaciel piłkarza.

Grzegorz, gdy miał 15 lat wyjechał do Francji. Rodzice zgodzili się, żeby został zawodnikiem akademii piłkarskiej w Bordeaux. To był przełomowy moment w jego życiu i początku sportowej kariery, wtedy też został obywatelem świata.

- Nas nie interesowała pierwsza, czy druga liga polska, czy nawet ekstraklasa. Uważam, że moje dzieci są tak zdolne, że interesowały nas najwyższe cele – mówi ojciec Grzegorza.

- Grzegorz Krychowiak jest bardzo pewny siebie. A pewności siebie dodała mu również przygoda we Francji. Kiedy poradzisz sobie, jako nastolatek w kraju, gdzie nie znasz języka, w otoczeniu, którego nie rozumiesz, wówczas nabiera się cech, które pozwalają ci ufać w to, że każdy kolejny krok, chociaż trudny i wymagający, może zakończyć się sukcesem – mówi Michał Kołodziejczyk, redaktor naczelny WP SportoweFakty.

Krychowiak we Francji zdał maturę i skończył studia.

- W momencie, kiedy dowiedziałem się, że zdałem maturę z wyróżnieniem, byłem bardzo dumny. Sprawiło mi to ogromna radość. Wielu zawodników zdobywa puchary, ale niewielu zdobywa maturę i idzie na studia – uważa.

Pod koniec studiów we Francji, Grzegorz poznał swoją aktualną partnerkę, francuską modelkę Celię. Są ze sobą w szczęśliwym związku już osiem lat.

- Wydaje mi się, że jestem teraz poważniejszym mężczyzną, a właściwie mężczyzną. Kiedy się poznawaliśmy miałem 22 lata. Wiadomo, co się wtedy lubi… zabawę. Ale są elementy, które nas połączyły. Razem nie pijemy alkoholu, nie lubimy palić papierosów – wylicza Krychowiak.

- Bardzo lubię i cenię u Grzegorza to, że jest niezwykle pozytywny. Nigdy nie zakłada, że coś może pójść nie tak. Zawsze skupia się na pozytywnej stronie danej sytuacji. Jest bojowy, w życiu nie daje za wygraną. Uważa, że jeśli się chce osiągnąć to, czego się pragnie trzeba o to powalczyć. Wtedy daje z siebie wszystko – mówi Celia Jaunat, partnerka Grzegorza.

Moda

Projektowanie i wymyślanie stylizacji, to nowa praca Grzegorza. Najmodniejszy polski piłkarz chciałby, żeby coraz więcej mężczyzn nad Wisłą było modnie i elegancko ubranych. Modowy biznes to również jeden z jego pomysłów na życie po zakończeniu sportowej kariery.

- Trzeba myśleć o tym, a nie zastanawiać się, co będę robić dalej rok przed zakończeniem kariery. Wolę żyć na odpowiednim poziomie przez całe życie niż przez 10 lat jak król. Ile razy się słyszało, że wielcy zawodnicy mieli ogromne pieniądze i wszystko stracili. Nie chciałbym tak skończyć – mówi Krychowiak.

Piłkarz w Moskwie mieszka w apartamencie zlokalizowanym w nowoczesnej dzielnicy nad brzegiem rzeki. On i jego partnerka są zafascynowani miastem. Para ma jeszcze mieszkania w Paryżu i Sewilli. Na razie nie wybrali, gdzie będzie to ich jedyne miejsce na ziemi.

- Grzegorz jest prawdziwym facetem. To raczej on rządzi, przyznaję się do tego. Będzie bardzo zadowolony, jak to usłyszy. Lubi dowodzić. To mężczyzna w całym znaczeniu tego słowa – mówi Celia.

- Jestem szczęściarzem i niczego nie żałuje – kwituje Krychowiak.