Uwaga!

odcinek 5867

Uwaga!

Aktor, którego kariera potoczyła się wyjątkowo. Z powodu braku zainteresowania ze strony polskich reżyserów, Paweł Deląg z powodzeniem odnalazł się w zagranicznej kinematografii, stając się jedną z gwiazd kina naszych wschodnich sąsiadów.

Dzieciństwo i młodość

Paweł Deląg urodził się i wychował w Krakowie.

- Podwórko dużo mnie nauczyło. Trzeba było być mocnym w gębie i skorym do bitki, żeby zasłużyć sobie na odpowiednie miejsce w grupie – wspomina aktor.

- Mój starszy brat był bardzo niegrzecznym chłopcem. Miał masę pomysłów, które realizował. Jest niezwykle uparty, ale zawsze robił to z wdziękiem. Chyba, dlatego ludzie go kupują – dodaje siostra, Dorota Deląg.

Deląg skończył Państwową Wyższą Szkołą Teatralną w Krakowie, już jako absolwent przeprowadził się do Warszawy, gdzie stał się gwiazdą i największym amantem polskiego kina. Widzowie pamiętają go z takich hitów jak: „Ja Wam pokażę”, „Quo Vadis”, czy „Chłopaki nie płaczą”.

- Paweł najpierw musiał walczyć z wizerunkiem wyłącznie pięknego aktora. Wiem jak to jest, gdy jesteś ambitnym artystą, a ciągle słyszysz tylko, że pięknie wyglądasz i ładnie się ruszasz. Podziwiam go, bo on znalazł swoją drogę – mówi aktorka Anna Dymna.

Co o artyście mówią jego znajomi i przyjaciele?

- On nie rezygnuje z możliwości brania z życia wszystkiego. Pójście na całość – to dla niego najbardziej charakterystyczne – opowiada aktorka Małgorzata Foremniak.

- Paweł jest zdystansowany. Trzeba przedrzeć się przez jego bariery, żeby do niego bliżej dotrzeć. Jak to się uda, to poznajemy bardzo ciepłego człowieka – dodaje wokalistka Patrycja Markowska.