Uwaga!

odcinek 5812

Uwaga!

Grupa młodych, agresywnych mężczyzn terroryzuje mieszkańców Dusznik Zdroju. Liczne wymuszenia, zastraszanie, a ostatnio śmiertelne pobicie 67-latka spowodowały, że mieszkańcy boją się wychodzić wieczorem z domu.

Śmiertelne pobicie

Na początku września bestialsko zamordowany został 67- letni mieszkaniec Dusznik-Zdroju.

- Brat rano pojechał na ryby. Po godzinie 18 zadzwonił kolega mojego męża z informacją, że brat nie żyje – opowiada Małgorzata Cieślik, siostra zabitego.

67-latek zmarł w skutek pobicia.

- Był tak pobity, że nie pozwolono nam go zobaczyć. Napastnik kopał go po głowie, skakał po nim - mówi Cieślik i dodaje: Tam było wiele osób, nikt nie zareagował. Jak przyjechała policja, na miejscu nie było już nikogo. Brat był schorowanym człowiekiem, nawet nie miał siły się bronić.

O zabójstwo oskarżony jest 17-letni Maciej B. Mężczyzna wraz z trójką starszych braci i kolegami stworzył bandę, która budzi strach wśród mieszkańców Dusznik Zdroju. Nastolatek został aresztowany na trzy miesiące. Nie przyznaje się do winy.

- Mój brat stanął w obronie faceta bitego przez tego 17-latka. Ten mężczyzna wpadł w krzaki i zemdlał, potem gówniarz skoczył do brata. Podobno – mówi siostra zamordowanego 67-latka i dodaje: Ten mężczyzna, w którego obronie stanął brat wyszedł już ze szpitala, ale nie chce zeznawać, bo się boi.