Uwaga!

odcinek 5783

Uwaga!

Zespół Pectus gra muzykę na najważniejszych scenach w Polsce. Zaczynali od wesel, dziś są już uznanymi muzykami. Choć, kiedyś szansę na sukces widzieli w sporcie.

Grupa Pectus powstała w 2005 roku w Rzeszowie.

- Początki były trudne. Skład osobowy był zupełnie inny niż dziś. W 2011 roku zaprosiłem do współpracy braci. Ciężko było udowodnić, że chłopcy grają i śpiewają zawodowo – wspomina Tomasz Szczepanik.

Siła braci

Przez ponad pół roku, po kilkanaście godzin dziennie bracia Szczepanikowie pod okiem najstarszego z nich Tomasza, grali i docierali się, żeby stworzyć nowy skład popularnego już i mającego swoją markę zespołu. To także dzięki Tomaszowi pozostali bracia ukończyli studia muzyczne i stworzyli jeden z najbardziej znanych rodzinnych zespołów w Polsce.

- Spotykaliśmy się z pytaniami, dlaczego od początku nie gramy w czwórkę. Ale, jak Tomek poszedł na studia muzyczne, to my mieliśmy jeszcze, co innego w głowie, myśleliśmy o sporcie, dziewczynach i innych przyjemnościach, a na końcu o zespole - mówi Marek Szczepanik, perkusista.

Szczepanikowie o mały włos nie zostali piłkarzami.

- Pasje do piłki nożnej zaszczepił nam tata, który był kapitanem drużyny Ciężkowianki Ciężkowice, gdzie zaczęliśmy totalnie amatorską przygodę z futbolem. Ale ciągle pasja piłki nożnej jest w naszym sercu na drugim miejscu po muzyce – mówi Mateusz Szczepanik, gitarzysta basowy.

Bracia Szczepanikowie po raz pierwszy, w komplecie, wystąpią w meczu w charytatywnym fundacji TVN „nie jesteś sam”. Zagrają w żółto-niebieskiej drużynie przeciwko reprezentacji WOŚP. Zgodzili się wystąpić w tym meczu przede wszystkim, dlatego, że lubią pomagać i cieszy ich sprawianie radości innym.

- Bierzemy udział w różnych akcjach charytatywnych, jeździmy do szpitali. Dlatego, że wychowaliśmy się w skromnym domu i empatia u nas jest głęboka – mówi Tomasz Szczepanik.

Uwaga - Gdzie oglądać?

Program „Uwaga" emitowany codziennie na antenie TVN o 19:50, a w niedzielę cykl „Kulisy Sławy” o 19:45. Wszystkie reportaże oglądaj online na VOD player.pl.