Uwaga!

odcinek 5782

Uwaga!

W pana Andrzeja celował szaleniec, nacisnął nawet spust, ale broń nie wypaliła. Właściciel strzelnicy, w której doszło do zamachu cudem uszedł z życiem, ale napastnik zastrzelił jego żonę.

Do dramatycznych wydarzeń doszło 14 czerwca na prywatnej strzelnicy sportowej w miejscowości Nietoperek w województwie lubuskim. Młody mężczyzna miał z zimną krwią zastrzelić 42-letnią instruktorkę, chwilę później próbował zabić jej męża. Celował w jego głowę.

- Zobaczyłem wylot lufy. Miałem praktycznie broń przyłożoną do głowy. Usłyszałem coś w rodzaju „Ciebie też” albo „Ty też”. Zadziałał u mnie instynkt, wyrwałem mu broń z ręki. Zacząłem się panicznie rozglądać za żoną, zobaczyłem człowieka który ucieka, pobiegłem za nim, po drodze ta broń mi gdzieś wypadła, udało mi się go dogonić, przewrócić, zaczęliśmy się szarpać, w końcu udało mi się go obezwładnić. Wybiegłem za wiatę, zobaczyłem, że ona leży w potężnej plamie krwi. Miała przestrzeloną klatkę piersiową, ranę na głowie – relacjonuje Andrzej Chyliński.

Śledczy nie mają wątpliwości, że 23-letni Maksymilian S. działał z zamiarem zabójstwa. Jednak młody mężczyzna twierdzi, że do strzelaniny doszło przypadkowo.

Wiadomo, że 23-latek przyszedł na strzelnicę także dzień przed tragicznym wydarzeniem.

- Oddał parę strzałów z karabinka i parę strzałów z pistoletu. Twierdził, że był to jego pierwszy raz. Mam troszeczkę doświadczenia ze strzelaniem, z reguły jak widzę osoby, które przychodzą po raz pierwszy. Powiedziałem mu, że ma bardzo dobre predyspozycje na strzelca karabinowego. Był bardzo spokojny, wręcz wyciszony, skupiał się na tym co robi. Każdy strzał był przemyślany, starał się jak najlepiej trafiać – opowiada Chyliński.

Uwaga - Gdzie oglądać?

Program „Uwaga" emitowany codziennie na antenie TVN o 19:50, a w niedzielę cykl „Kulisy Sławy” o 19:45. Wszystkie reportaże oglądaj online na VOD player.pl.