Uwaga!

odcinek 5780

Uwaga!

Znaliśmy go jako producenta filmowego. Jako pasjonata kina. Jako męża i syna. Świetnie znaliśmy jego filmy, z których każdy błyskawicznie stawał się hitem. Czekaliśmy na kolejne jego projekty. Niestety Piotr Woźniak-Starak zginął w wypadku na Mazurach. Dziś żegnały go rodzina, przyjaciele i widzowie.

Dopiero, co skończył pracę nad serialem „39 i pół tygodnia”. W listopadzie miał pokazać światu swoje najnowsze dzieło – thriller „Ukryta gra” z Billem Pullmanem w roli głównej. Nie zdążył. Piotr Woźniak-Starak zginął tragicznie na jeziorze Kisajno.

- To był wizjoner i pasjonat kina. Miał ten komfort, że robił to z potrzeby serca. Nie traktował tego zarobkowo. Podchodził też do tego bardzo ambicjonalnie – mówi aktorka Magdalena Boczarska.

Przyjaciele i najbliżsi współpracownicy wspominają go nie tylko, jako jednego z najzdolniejszych polskich producentów filmowych, ale też, jako niezwykle empatycznego człowieka.

- Przyciągał swoją otwartością, serdecznością, gościnnością, radością z życia – wylicza aktor Antoni Pawlicki.

- To, co mi się wydaje niesamowite, to jak bardzo kochała go ekipa, od dyżurnych po głównych twórców. Wszyscy darzyli go ogromnym szacunkiem i sympatią – zwraca uwagę Boczarska.

Kino kochał od zawsze. Tę miłość zaszczepił w nim wybitny reżyser Janusz Morgenstern. Swoje pierwsze kroki filmowe stawiał jednak u boku innej ikony polskiego kina – Andrzeja Wajdy.

- Mam wrażenie, że on żył z pasją i robił wszystko z prawdziwą pasją. Myśmy poznali się wiele lat temu na planie filmu „Katyń” Andrzeja Wajdy. Piotrek był tam asystentem drugiego reżysera, czyli taką osobą, która pilnuje, żeby aktorzy przychodzili o odpowiedniej godzinie i przynosi kawę aktorom – wspomina Pawlicki.

Piotr Woźniak-Starak zanim został producentem chciał poznać produkcję filmową od podszewki.

- Na planie „Katynia” powiedział coś takiego: „Zobaczysz Antoś, jeszcze zagrasz u mnie w filmie”. Rzeczywiście tak było po paru latach, zadzwonił i zaprosił mnie do swojego pierwszego filmu – przywołuje Pawlicki.

Uwaga - Gdzie oglądać?

Program „Uwaga" emitowany codziennie na antenie TVN o 19:50, a w niedzielę cykl „Kulisy Sławy” o 19:45. Wszystkie reportaże oglądaj online na VOD player.pl.