Uwaga!

odcinek 5775

Uwaga!

Karolina Bebel, 28-letnia mama Poli i Lenki, po tragicznym wypadku samochodowym zapadła w śpiączkę. Jej córki dziewięć miesięcy czekały na wybudzenie, udało się, ale Karolinie potrzebna jest teraz kosztowna rehabilitacja.

6 września ubiegłego roku życie 28-letniej Karoliny i jej dwóch małych córek zmieniło się w ułamku sekundy. Karolina jechała na pogrzeb starszej pani, którą czasem się opiekowała. Podróżowała samochodem, razem z przyjaciółką i jej ojcem. Gdy wracali do domu w ich auto uderzył inny samochód. Kierowca zignorował znak „Stop”.

- To były ułamki sekund. Wyszłam z samochodu o własnych siłach. Widziałam jak Karolina leży na trawie, wyrzuciło ją z auta. Zaczęli pomagać ludzie. Oddech Karoliny był bardzo płytki. Miała krew na buzi i włosach – opowiada Sylwia Jarzynka, przyjaciółka Karoliny.

Walka o życie

Karolina ucierpiała najbardziej, siedziała z tyłu, prawdopodobnie nie miała zapiętych pasów, a właśnie w to miejsce uderzył samochód sprawcy. Doznała rozległego uszkodzenia mózgu, miała połamany obojczyk, pękniętą miednicę i podstawę czaszki, złamane kręgi szyjne i poważne obrażenia wewnątrznarządowe. Walczyła o życie.

- Rodzina była poinformowana, że ona może z tego nie wyjść i mogą się z nią pożegnać, bo godziny będą decydować o tym, czy przeżyje. Później dwa miesiące leżała na intensywnej terapii, zapadła w śpiączkę. Była w niej dziewięć miesięcy – mówi Sylwia Jarzynka.

- Czasem otwierała oczy, ale nie było z nią żadnego kontaktu – dodaje Andrzej Rok, ojczym Karoliny.

Uwaga - Gdzie oglądać?

Program „Uwaga" emitowany codziennie na antenie TVN o 19:50, a w niedzielę cykl „Kulisy Sławy” o 19:45. Wszystkie reportaże oglądaj online na VOD player.pl.