Uwaga!

odcinek 5760

Uwaga!

Były bydgoski radny Prawa i Sprawiedliwości - Rafał P. przez lata miał znęcać się psychicznie i fizycznie nad żoną. Kobieta opublikowała nagrania, na których słychać liczne groźby i odgłosy bicia, do których dochodziło w ich domu. Tymczasem prokurator zażądał dla oskarżonego, jako kary jedynie prac społecznych!

Uwaga! - streszczenie odcinka

Karolina Piasecka i Rafał P. byli małżeństwem przez  11 lat, są rodzicami dwójki dzieci.

- Początkowo była miłość. Później były sygnały pokazujące, że miłość się kończy. To były kłótnie z rękoczynami. Na początku były bardzo rzadkie, później kłótnie zdarzały się coraz częściej. Czułam się nikim, czułam się przedmiotem – opowiada Karolina Piasecka.

Mąż miał znęcać się nad kobietą nie tylko fizycznie, ale też i psychicznie.

- Jeszcze raz podniesiesz tak głos, to wyje… ci w ryj. Spróbuj podnieść teraz głos, no? Albo zapiszczeć. Spróbuj k…, mówię ci cwe… pier…, że masz k… się nie drzeć, żeby wszystkich nie obudzić – to zapis fragmentu nagrań zarejestrowanych przez Piasecką.

Jak mówi pani Karolina, Rafał P. miał również zmuszać ją do seksu.

- Ja k… mać się nie będę o ciebie prosił, szmato jeb…. Inne k… to by non stop p… stawiały za takie k… rzeczy. Cwe… jeb… Teraz Cię będę dalej bił – słychać na nagraniu.

Kobieta opublikowała nagrania. Jej mąż Rafał P. był wtedy bydgoskim radnym z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

- W grudniu 2016 to była nasza ostatnia Wigilia. Było strasznie, kłótnia skończyła się o godz. 6 nad ranem. Podczas tej kłótni byłam wielokrotnie duszona, podnoszona za głowę, zrzucana ze schodów, wystawiana za drzwi bez pidżamy, bił mnie szmatą po twarzy. Dzieci wtedy spały, ale słyszały wszystko. Bardzo chciałam je przed tym uchronić – tłumaczy Piasecka.

Przypomnijmy, że w kwietniu 2017 roku dziennikarze Uwagi! rozmawiali zarówno z panią Karoliną jak i jej mężem.

- Na tym nagraniu ja nie jestem sobą. Ludzie mnie znają, jestem spokojnym człowiekiem, opanowanym. Mnie naprawdę jest ciężko wyprowadzić z równowagi, ale jak każdy mam swoje słabe punkty, moja żona je dokładnie znała – mówił wtedy Rafał P. i zapewniał: - Chciałbym zrobić wszystko, by nasze małżeństwo naprawić, ponieważ jest to święty sakrament małżeństwa, który zawarliśmy 3 września 2005 roku. I nawet, jeżeli będziemy po rozwodzie cywilnym, to w moim sercu i dla Boga będziemy zawsze małżeństwem. Ja będę jej mężem, a ona moją kochaną żoną.

Uwaga! - Gdzie oglądać?

Program „Uwaga" emitowany codziennie na antenie TVN o 19:50, a w niedzielę cykl „Kulisy Sławy” o 19:45. Wszystkie reportaże oglądaj online na VOD player.pl