Uwaga!

odcinek 5758

Uwaga!

Grażyna K. zaginęła w nocy z 3 na 4 stycznia w tajemniczych okolicznościach. Szukała jej policja i mąż, który wynajął prywatnego detektywa. Dwa miesiące później znaleziono zwłoki kobiety. – Nie wiem jak sobie bez niej poradzę – mówił wtedy naszym dziennikarzom Czesław K. Dziś prokuratura stawia mu zarzuty, a prywatny detektyw opowiada, jak mężczyzna wzbudził w nim wątpliwości. Czy mężczyzna zabił żonę i upozorował jej zniknięcie?

Uwaga! - streszczenie odcinka

Państwo K. wraz z  pięcioletnim synem od wielu lat mieszkali w Wielkiej Brytanii. Do Polski przyjeżdżali przeważnie wspólnie na święta i wakacje. Ostatnią Wigilię spędzili jednak osobno. Para przeżywała kryzys. Grażyna K. chciała odejść od męża i rozpocząć nowe życie u boku innego mężczyzny. Zdaniem jej bliskich w zamian za rozwód z Czesławem K., gotowa była przepisać na niego dom. I właśnie po to miała przylecieć do Polski 3 stycznia. Zaginęła tej samej nocy.

„O rozwodzie to ja słyszałem z gazet”

W poszukiwania zaangażowała się policja. Czesław K. wynajął też prywatnego detektywa. Ciało pani Grażyny znaleziono w rzece w lutym. Nasi dziennikarze rozmawiali wtedy z mężem zmarłej. Twierdził, że nic nie wiedział o rozwodowych planach żony.

- O rozwodzie to ja słyszałem z gazet. Żadnych papierów nigdy nie widziałem – mówił Czesław K. i dodał: – Myśląc o Grażynie przypominam sobie wszystkie dobre chwile. Jestem w szoku i czuję duży ból w sercu. Dopiero teraz zaczęło do mnie docierać, że już nigdy się nie zobaczymy. Nie wiem jak sobie poradzę. Zostałem sam z synem.

Czesław K. zapewniał, że jego małżeństwo było szczęśliwe. Innego zdania jest mężczyzna, z którym kobieta miała zamiar na nowo ułożyć sobie życie w Londynie.

- On jej groził niemal każdego dnia. Ich relacja nie była dobra – mówi Sardar i dodaje: - Nie mam wątpliwości, że to on ją zabił. Głośno się śmiał po powrocie z Polski, puszczał muzykę w aucie, miał to gdzieś. Nie widziałem go smutnego.

Uwaga - Gdzie oglądać?

Program „Uwaga" emitowany codziennie na antenie TVN o 19:50, a w niedzielę cykl „Kulisy Sławy” o 19:45. Wszystkie reportaże oglądaj online na VOD player.pl.