Uwaga!

odcinek 5752

Uwaga!

- Byłam kucharką, sprzątaczką, bufetową, kelnerką, ogrodniczką, praczką. Spędzałam w pracy 12 - 14 godzin – opowiada Lidia Myk. Wraz z synem ciężko pracowała w ośrodku wczasowym, by zarobić pieniądze na leczenie śmiertelnie chorej wnuczki. Jednak pracodawca przestał wypłacać im pensję. I chociaż w sądzie wygrali sprawy, dziś mogą stracić swój dom.

Uwaga - streszczenie odcinka

Lidia Myk mieszka w Bieszczadach. Chociaż znalezienie stałej pracy w małej miejscowości było niezwykle trudne, podpisała umowę na pełen etat jako kucharka w ośrodku wczasowym. Pracę w ośrodku dostał również jej syn.

- Okazało się, że byłam wszystkim: kucharką, sprzątaczką, bufetową, kelnerką, ogrodniczką, praczką. Spędzałam w pracy 12 - 14 godzin. Najwięcej na wyżywieniu było 67 osób, plus pracownicy. Dla wszystkich sama przygotowywałam te posiłki. Jak było 30 osób w ośrodku, to szłam sprzątać domki dodatkowo czy pracowałam w ogrodzie – opowiada pani Lidia i dodaje: - Przerwę miałam, gdy obierałam ziemniaki. Bo wtedy siedziałam i mogłam kawę wypić.

Mimo to pani Lidia cieszyła się, że będzie miała stałe wynagrodzenie. Pieniędzy potrzebowała na leczenie chorej wnuczki, która urodziła się z wadą serca. 9-letnia dziewczynka przeszła już dwa zawały. Kasia wymaga specjalistycznej opieki i stałej kontroli kardiologicznej. By przeżyć, musiała przejść poważną operację. Bezpośrednio po niej, często wyjeżdżała do kliniki do Zabrza, co wiązało się z olbrzymimi kosztami dla rodziny.

Uwaga - Gdzie oglądać?

Program „Uwaga" emitowany codziennie na antenie TVN o 19:50, a w niedzielę cykl „Kulisy Sławy” o 19:45. Wszystkie reportaże oglądaj online na VOD player.pl