Uwaga!

odcinek 5744

Uwaga!

Uszczelniły mieszkanie, odkręciły gaz i uciekły do lasu. Kim są 77-letnia Danuta P. i jej 53-letnia córka Monika, które naraziły na śmierć sąsiadów, mieszkańców jednego z wieżowców w Zielonej Górze?

Uwaga! - streszczenie odcinka

Był wieczór, środek tygodnia. Nagle blokiem przy ulicy Wyszyńskiego wstrząsnęła eksplozja. Mieszkańcy zaczęli w panice wybiegać przed blok. Płonęło mieszkanie na drugim piętrze.

- Siedzieliśmy na kanapie, oglądałam telewizję. W pewnym momencie usłyszeliśmy huk. Zobaczyłam, że nie ma jednego balkonów, że wszystko wisi na drzewach – mówi Sylwia Roczniak, jedna z mieszkanek

- Miałam wrażenie jakby budynek podskoczył – dodaje inny mieszkaniec.

Mieszkanie, w którym doszło do wybuchu gazu, spłonęło doszczętnie. Balkon został urwany. Siła eksplozji wyrwała drzwi w kilku mieszkaniach, uszkodziła windy. Na klatce schodowej okna wyleciały wraz z framugami. Dwóch mężczyzn, którzy usiłowali gasić pożar, niegroźnie podtruło się dymem, jedna osoba zasłabła, jedno dziecko miało atak paniki. Mieszkanie, w którym wybuchł gaz, było puste.

Okazało się, że eksplozja nie była przypadkowa. Policja ustaliła, że za wybuchem mogą stać dwie lokatorki spalonego mieszkania: 77-letnia Danuta P. i jej 53-letnia córka Monika. Po eksplozji zniknęły i nie było z nimi żadnego kontaktu.

Uwaga! - gdzie oglądać?

Program dostępny online na platformie VOD player.pl.