Uwaga!

odcinek 5740

Uwaga!

Łowi gwiazdy, ale sama pozostaje w cieniu. U Ewy Grzebień, trenerki wokalnej z Jasła karierę muzyczną zaczynali m.in. Roksana Węgiel, Michał Szpak, Ralph Kamiński.

Uwaga! - streszczenie odcinka

Ostatnia płyta Michała Szpaka już po tygodniu była najchętniej kupowanym albumem w Polsce. Roksana Węgiel wygrała Eurowizję dla Dzieci i została niekwestionowaną gwiazdą tego sezonu. Z kolei Ralph Kamiński grał już na największych festiwalach w Polsce.

Troje młodych artystów, którzy mają różne głosy i tworzą różną muzykę, to wychowankowie Ewy Grzebień, trenerki wokalnej z Jasła.

- Pani Ewa nie narzucała swojego sposobu śpiewania, ale otwierała to, co mieliśmy w sobie – chwali Michał Szpak.

- Bardzo dużo jej zawdzięczam. Razem stworzyliśmy fundament tego, co się u mnie dzisiaj dzieje – przyznaje Roksana Węgiel.

- Gdyby chciała być drugą Elą Zapendowską, to by była, ale ona nie ma ku temu parcia – mówi Ralph Kamiński.

Odkrycia

Michał Szpak konsultował z panią Ewą udział w X Factor, który był trampoliną do jego sławy.

- Pamiętam jak dziś, kiedy do mnie przyszedł i powiedział, że chce zaśpiewać Niemena. Pytał, czy to się nadaje, czy może tak zaśpiewać - wspomina Grzebień.

Michał zapamiętał panią Ewę, jako twardą i wymagającą nauczycielkę.

- Z racji tego, że z natury lubię się rozleniwiać, to warto mieć nad sobą taką osobę, która trzyma bicz – przyznaje Szpak.

Ostatnim zawodowym odkryciem pani Ewy jest Roksana Węgiel. Obecnie nastolatka wydała swój pierwszy album i koncertuje w całej Polsce.

- Pamiętam jak do mnie przyszła. Miała 8,5 roku i głos prawie, jak niektóre moje dojrzałe wokalistki. Pomyślałam, że coś tutaj może być. Ona zawsze była przygotowana – podkreśla pani Ewa.

- Myślę, że jak zaczęłam przychodzić na zajęcia, to pani Ewa nie spodziewała się, że to tak się potoczy. To jest najlepszy sposób na sukces, żeby nie patrzeć na to, żeby osiągnąć coś w shobiznesie, żeby wziąć udział w jakimś programie telewizyjnym. Pani Ewa nie miała na to parcia, skupiała się na tym, żebyśmy dobrze śpiewali. Na technice, która jest najważniejsza, repertuarze. Żeby dobierać dobre piosenki do barwy głosu i osobowości – mówi Roksana Węgiel.

Uwaga! - gdzie oglądać?

Program dostępny online na platformie VOD player.pl.