Uwaga!

odcinek 5739

Uwaga!

Krzysztof Chmielewski został brutalnie zamordowany w Meksyku. Jego siostra przez rok walczyła o sprowadzenie ciała brata do Polski. Jakie są postępy w tej sprawie? Czy winni zostali ukarani?

Uwaga! - streszczenie odcinka

37-letni podróżnik zaginął wiosną zeszłego roku, w meksykańskim stanie Chiapas. Przemierzał rowerem obie Ameryki. Jego ciało znaleziono w głębokim wąwozie. Było pozbawione głowy. Polskiemu podróżnikowi odcięto dłoń i stopę - prawdopodobnie maczetą, ktoś pozbawił zwłoki serca. Kilkaset metrów od ciała Krzysztofa odkryto poćwiartowane kości kolejnego zaginionego rowerzysty - podróżnika, Niemca, Holgera Hagenbusch. Także jego bestialsko zamordowano.

Śledztwo naszych dziennikarzy na miejscu doprowadziło na trop kartelu narkotykowego. Być może to ludzie tego kartelu stoją za zabójstwem podróżników

Wyjazd do Meksyku

Siostra zamordowanego Polaka, Izabela Schmidke, przez rok starała się sprowadzić z Meksyku ciało brata. Nikt nie chciał jej w tym pomóc. W końcu sama pojechała do Meksyku.

- Nie chciałabym już nigdy więcej przeżywać takich dni. To było dla mnie ogromne wyzwanie i strach. Bałam się, że już nie wrócę z Meksyku.

Siostrze Krzysztofa zależało na pochowaniu brata w Polsce.

- Pogrzeb to był ostatni etap. Ukoronowanie mojej walki o brata. Będę mogła zamknąć już tę sprawę, pożegnać się z nim, tak jak należy, pochować go z szacunkiem. Będę mogła iść dalej przez życie, bo nie wyobrażam sobie żeby on został w Meksyku.

Sprowadzenie ciała było wyjątkowo trudnym zadaniem.

- Ostatni rok to było oderwanie od normalnego życia. Byłam skoncentrowana na Krzysztofie i sprawach meksykańskich. Były to setki godzin rozmów, tysiące maili. To wywróciło moje życie do góry nogami – przyznaje pani Izabela.

Uwaga! - gdzie oglądać?

Program dostępny online na platformie VOD player.pl.