Uwaga!

odcinek 5733

Uwaga!

Od trzech lat rodzice małej Kasi walczą o życie córki, która urodziła się z wadą serca. Mimo wielu starań lekarzy dziewczynce grozi uduszenie, bo z powodu choroby jej organizm jest niedotleniony. Czy jest szansa na ratunek?

Uwaga! - streszczenie odcinka

Po narodzinach okazało się, że Kasia ma niedorozwój tętnic płucnych. Te nie rosną i nie dostarczają odpowiedniej ilości tlenu do organizmu.

- Ludzie posiadają natlenienie krwi w wysokości około 99 proc., krew pomaga nam oddychać. U Kasi jest to 70 proc. To, tak jakby oddychała przez woreczek foliowy z małą dziurą – mówi Witold Jędrasiak, ojciec dziewczynki.

Załamanie

Wrodzona wada serca wymagała natychmiastowego działania lekarzy. Już w trzecim miesiącu życia Kasia trafiła do szpitala. Przeszła skomplikowaną operację na otwartym sercu, która uratowała jej życie.

Wydarzenia te przerosły ojca Kasi. Mężczyzna załamał się.

- Poczułem się tak jakbym nie miał już dziecka. Miałem wrażenie, że Kasia już nie żyje, tylko pracuje za nią sprzęt. To sprawiło, że odsunąłem się od żony, od całego świata. Spacerowałem ulicami Łodzi, jeździłem na rowerze. Tak jakby nic się nie stało, jakbym nigdy nie miał dziecka. Wymiękłem – przyznaje Jędrasiak.

Wówczas matkę Kasi wspierała teściowa.

- Przeżyłam wtedy potworny szok. Przychodziłam ze szpitala do domu i nie chcąc denerwować synowej, szłam do drugiego pokoju i płakałam w poduszkę. Stan Kasi był bardzo poważny. Po tygodniu walki o jej życie, nachodziły mnie wątpliwości: „Może lepiej żeby umarła?” – przyznaje Zofia Ziębolewska-Jędrasiak, babcia Kasi.

Szczegółowe informacje o tym jak pomóc Kasi znajdziecie TUTAJ.

Uwaga - Gdzie oglądać?

Program „Uwaga" emitowany codziennie na antenie TVN o 19:50, a w niedzielę cykl „Kulisy Sławy” o 19:45. Wszystkie reportaże oglądaj online na VOD player.pl.