Uwaga!

odcinek 5729

Uwaga!

Cichy i spokojny, tak znajomi mówią o 36-latku, który wtargnął do przypadkowego domu i zaatakował 10-miesięczne dziecko. Mężczyzna rzucał malcem o podłogę. W areszcie powiedział, że w dziecku dostrzegł demona.

Uwaga! - streszczenie programu

Justyna Bryś zajmowała się 10-miesięcznym synem. W domu była sama. Wyjątkowo nie zamknęła drzwi na klucz.

- Była godz. 10. Nagle usłyszałam dzwonek do drzwi i ktoś wbiegł do domu. Byłam przerażona. Najpierw myślałam, że coś się stało na drodze. Ale on powiedział, że zabije mi dziecko. Pobiegłam do drzwi, zaczęłam wołać o pomoc. Podskoczył i w jednej chwili zamknął drzwi. Drugą ręką rzucił Mikołajem o podłogę – relacjonuje pani Justyna.

Doszło do szamotaniny. Kobieta wyrwała dziecko z rąk mężczyzny.

- Klęczałam wtedy przy Mikołaju, nie był w stanie mi go wyszarpać, ale przydusił go nogą, jakby chciał go zmiażdżyć. Nie wiedziałam, czy syn żyje. Klęczałam nad nim i płakałam, a on wziął syna i rzucił go na ziemię. Widziałam tylko jak ciało Mikołaja leci bezwładnie – opowiada kobieta.

Po kilku minutach walki, matce w końcu udało się uciec z domu, kobieta z półprzytomnym chłopcem na rękach, pobiegła do sąsiadów. Tam udało się wezwać pomoc.

- W ciągu trzech minut wystartowaliśmy do miejscowości Kadłub w powiecie strzeleckim. W ciągu 12-15 minut byliśmy na miejscu – mówi Jarosław Kostyła, lekarz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Rodzice Mikołaja byli przerażeni.

- Syn miał lekko uchylone oczka, cały czas postękiwał, jęczał. Był pokrwawiony, siny. Nie kontaktował – mówi Adam Bryś.

- Mąż widział, jak go wynosili na łóżku. Podłączony był respirator. Powiedział, że mu serce pękło – dodaje pani Justyna.

Mikołaj z licznymi obrażeniami zewnętrznymi i wewnętrznymi trafił na oddział intensywnej terapii, przez dwa dni był w śpiączce. Stan chłopca poprawił się. Ale to, co się wydarzyło spowodowało poważne konsekwencje.

- Mikołaj opóźnił się w rozwoju. Przestał raczkować – wskazuje matka chłopca.

Od razu po tragedii rodzice oraz sąsiedzi zaczęli się zastanawiać, kim jest mężczyzna, który zaatakował bezbronne dziecko.

Uwaga! - gdzie oglądać?

Program dostępny online na platformie VOD player.pl.