Uwaga!

odcinek 5727

Uwaga!

Jest jednym z najprzystojniejszych polskich mężczyzn i ma na to papiery - w 2014 roku wygrał konkurs Mister Polski. Teraz udowadnia, że uroda i urok osobisty to nie wszystko.

Uwaga! - streszczenie programu

O Rafale Maślaku zrobiło się głośno, kiedy w 2014 roku zdobył tytuł Mistera Polski, a później został jednym z wicemisterów w Mister International w Seulu.

- Pamiętam, kiedy przeczytałem pierwszy artykuł, to było po wyborach Mistera Polski, wówczas posypały się hejty od ludzi, którzy mnie nie znali. Zaczęła się krytyka, że mam długi nos. Podszedłem do lustra i spojrzałem, że rzeczywiście jest trochę długi i zakręcony w dół. Prawie wpadłem w kompleksy! – żartuje Maślak.

„Byłem prostym chłopakiem ze wsi”

Zanim Rafał Maślak trafił do Warszawy, mieszkał we wsi Gorzyca w Lubuskiem. Jako młody chłopak pracował fizycznie w lesie, później w fabryce laminatów.

Był też w swojej wsi strażakiem ochotnikiem.

Matka Rafała Maślaka początkowo sceptycznie podchodziła do startu syna w konkursie piękności.

- Zastanawiałam się, czy to ma sens? Konkursy piękności zawsze kojarzyły się bardziej z kobietami. Ale stwierdziłam: „Trzeba spróbować!”. Trzeba być otwartym na to, co się dzieje w życiu, na przygody. On był pewny siebie. Kibicowałam mu – mówi Alina Maślak.

Konkurs okazał się przełomowym wydarzeniem w życiu Rafała.

- Działo się mnóstwo rzeczy, musiałem się wiele nauczyć. Wcześniej byłem prostym chłopakiem ze wsi, który nie był nigdy za granicą. Nagle wskoczyłem do stolicy, wziąłem udział w wielu programach, byłem w Afryce z programem „Agent – Gwiazdy”. Oczywiście nadal czerpię profity z tego, że stałem się rozpoznawalny. Moje konto na Instagramie obserwuje mnóstwo ludzi.

Profil Rafała na Instagramie śledzi ponad 300 tys. osób.

Dziś Rafał Maślak jest ambasadorem wielu prestiżowych marek, prowadzi imprezy, miał też swój cykl w Dzień Dobry TVN, w którym spełniał marzenia widzów.

Jednak, przede wszystkim jest dziś influencerem, czyli dzieli się swoim życiem na Instagramie, promuje tam niektóre produkty i z tego żyje.

- Myślę, że Rafał był tym misterem, który wprowadził modę na tego typu konkursy, każdy chciał spróbować, pójść w jego ślady. Byłem pełen podziwu, że chłopak z małej miejscowości, strażak, może tak rozwinąć skrzydła. Trafił na salony, na pierwsze strony gazet. Dla wielu młodych ludzi jest inspiracją – mówi Rafał Jonkisz, Mister Polski 2015.

Uwaga! - gdzie oglądać?

Program dostępny online na platformie VOD player.pl.