Uwaga!

odcinek 5722

Uwaga!

- Włożył mi ręce w majtki. Byłam sparaliżowana, nie wiedziałam, co robić – mówi 15-letnia Maja. Lubiany i szanowany nauczyciel wychowania fizycznego i jednocześnie trener kobiecej drużyny piłkarskiej miał molestować nastolatkę.

Uwaga! - streszczenie programu

Piłka nożna

Maja ma 15 lat. Jest zawodniczką lokalnego klubu piłkarskiego.

- Futbol to moja pasja. Od wielu lat mam na jej punkcie świra. Jak byłam mała, biegałam ze starszymi chłopakami, żeby pokopać z nimi piłkę – wspomina Maja.

Klubowym trenerem Mai jest mężczyzna, który w jej szkole prowadzi zajęcia wychowania fizycznego. Mężczyzna ma 37-letni staż pracy. Jest lubiany przez uczniów.

- On ma w sobie coś takiego, że przyciąga ludzi. To była najbardziej lubiana osoba w szkole. Najpopularniejsza i najlepsza – opowiada Maja i dodaje: Patrzyłam w niego jak w obrazek, to, co mówił, było święte.

Mama Mai miała do trenera córki pełne zaufanie, bez wahania oddawała nastolatkę pod jego opiekę.

- W tamtym roku była wywiadówka u mojej najmłodszej córki, podczas której wychowawczyni poruszyła ten temat. Poprosiła żeby rodzice zwrócili dzieciom uwagę, by tak ochoczo nie biegały do tego pana. Podkreśliła, że to nie jest dobre zachowanie nauczyciela w stosunku uczniów, bo to dorosły mężczyzna, a one siadają mu na kolana. Stanęłam wówczas w jego obronie, bo nigdy nie widziałam takiego zachowania w stosunku do córki – wspomina pani Ewa, matka.

Zły dotyk?

15-letnia Maja przekonuje, że trener wielokrotnie przekraczał granicę.

- Zwykle tak, jak inne dziewczyny klepał mnie w tyłek. Pozwalał usiąść na kolanach, całował w szyję i policzek – mówi Maja i daje przykład: Miałam się przebierać w kantorku u niego. Mówił, że tyle razy widział nago babę i nie robi mu już różnicy. Dziwnie mnie przezywał. Ci…, czy coś.

Podobnie zachowanie trenera opisuje koleżanka Mai.

- Często ją do siebie wołał, przytulał. Był za blisko niej, jak na relację trener – zawodniczka. To nie było obejmowanie jak dziecka na przywitanie, tylko tak, jakby obejmował dorosłą kobietę. Ona się bała, że wszyscy powiedzą, że to jej wina, że to sprowokowała. On był dla niej bliski, więc nie chciała mu robić przykrości. Działo się tak do momentu, gdy uświadomiła sobie, co się naprawdę dzieje.

Uwaga! - gdzie oglądać?

Program dostępny online na platformie VOD player.pl.