Uwaga!

odcinek 5699

Uwaga!

Bywa nieobliczalny i pogubiony. Stara się być wyrozumiałym i nowoczesnym ojcem, choć nie przychodzi mu to łatwo. Kto? Roman Hoffer z serialu „Na Wspólnej”. Czy grający go Waldemar Obłoza jest podobny?

 

Uwaga! - streszczenie

Bardzo ważne miejsce w życiu Waldemara Obłozy zajmują koty. Najwięcej wspomnień wiąże się z kotką przygarniętą z podwórka, która już nie żyje. Zwierzę przyniosło aktorowi szczęście, gdy zgłosił się na casting do serialu „Na Wspólnej”. Początkowo usłyszał, że wszystkie role są obsadzone. Postanowił jednak zostawić swoje zdjęcie, a miał przy sobie tylko jedno.

- Wyciągnąłem i słyszę: „Boże, jaki śliczny kot, a skąd? Ja mam dwa koty”. Tak zaczęła się rozmowa, która trwała dwie godziny. Cała rodzina śmieje się ze mnie, że to ta koteczka załatwiła mi te rolę, nie mój talent, tylko ona – mówi Waldemar Obłoza.

Praca przy „Na Wspólnej” to od kilkunastu lat główne zajęcie aktora. Wcześniej Obłoza grał m.in. w „Miodowych latach”, a od początku aktorskiej kariery związany jest z licznymi teatrami. Zaczynał w Jeleniej Górze, potem grał w Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie. W branży otrzymał nawet przydomek „Włóczykij”. Aktorstwo miał we krwi.

- Pamiętam, że od dzieciństwa notorycznie błaznowałem. Było zapotrzebowanie na zemdlenie w trakcie nudnej lekcji języka niemieckiego, to mdlałem. I do klasówki nie dochodziło. Tak się zaczęła moja przygoda z tym zawodem, wiedziałem, że będę to robił – mówi.

Uwaga! - gdzie oglądać?

Program dostępny online na platformie VOD player.pl.