Uwaga!

odcinek 5643

Uwaga!

Lucyna Malec od 30 lat gra w teatrze i filmach. Jest doskonale znana widzom z roli Danuty Zimińskiej w serialu „Na wspólnej”. Prywatnie jest matką niepełnosprawnej Zosi. Osoby, które ją znają, mówią zgodnie: to bohaterka!


Od 13 lat Lucyna Malec gra postać dyrektorki szkoły w serialu „Na wspólnej”. Rola Danuty Zimińskiej przyniosła aktorce dużą popularność.

- Bycie Danusią to jest bardzo przyjemne, cudowne zajęcie. To, co ja mam do grania, to co, dostaje zawsze jest super. Mogę pokazać i dramatyczną stronę i komediową. Jak mój mąż serialowy mnie zdradzał to ludzie mi na ulicy mówili, że mnie zdradza. Czyli jako Danusia nie wiedziałam, ale już jako Lucyna Malec tak – śmieje się aktorka.

- Lucyna w sekundę wskakuje w postać, w emocje. Nie wszyscy to potrafią, pracuje nam się szybko, sprawnie. Mamy takie potwierdzenia, widzów, którzy oglądają serial, że nasz wątek budzi dużo sympatii – mówi aktor Grzegorz Gzyl.

 

Córka

Lucyna Malec jest samotną matką. Od 20 lat wychowuje niepełnosprawną córkę. Zosia cierpi z powodu dziecięcego porażenia mózgowego.

- Urodziło się jej niepełnosprawne dzieciątko i pamiętam Lucynę z tamtego czasu. To był jeden wielki płacz. Płakała właściwie bez przerwy – wspomina aktorka Stanisława Celińska i dodaje: Po latach zobaczyłam Lucynę, która pozbierała się, jest piękniejsza niż kiedyś, bo jest jeszcze bardziej zdyscyplinowana. Jest niebywała. Ta kobieta od świtu do nocy jest na nogach. Ma ogromną odpowiedzialność. To bohaterka. Bohaterka, która nie narzeka, nie jęczy, wręcz przeciwnie. Jest zawsze pięknie ubrana, umalowana.

Aktorka przyznaje, że wychowywanie niepełnosprawnej córki jest bardzo trudne.

- I pewnie będzie trudne. Jak jest dziecko malutkie to człowiek ma takie poczucie, że będziemy ćwiczyć. Pojedziemy tu i tam. Tysiące rzeczy zrobimy i będzie dobrze. Mijają lata, robimy te tysiące rzeczy, a jest jak jest. Zosia nie wyzdrowiała.

 

Uwaga! - gdzie obejrzeć?

Wszystkie odcinki programu "Uwaga!" obejrzysz online na platformie VOD player.pl.