Uwaga!

odcinek 5557

Uwaga!

- Wiedział jak używać noży, wiedział jak zabić. Niejednokrotnie mówił, że najlepszy jest nóż z piłką dwustronną, który wyciągając trzeba okręcić dwa razy – tak o Stafanie W., mówi jego znajomy. Kim jest zabójca prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza?

Paweł Adamowicz od 20 lat był prezydentem Gdańska. W trakcie 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jako wolontariusz kwestował na ulicach swojego miasta. Wieczorem stanął na scenie, by wspólnie odliczyć tradycyjne Światełko do Nieba.

- Gdańsk jest szczodry. Gdańsk dzieli się dobrem. Gdańsk chce być miastem solidarności. Na ulicach, placach Gdańska wrzucaliście pieniądze, byliście wolontariuszami. To jest cudowny czas dzielenia się dobrem. Jesteście kochani. Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie - mówił ze sceny WOŚP Adamowicz.

Chwilę później prezydent Gdańska został zaatakowany przez 27-letniego Stefan W., który trzykrotnie dźgnął go nożem. Paweł Adamowicz był reanimowany na miejscu, a w szpitalu przeszedł kilkugodzinną operację. Jego stan był bardzo ciężki. Zmarł w poniedziałek. Miał 53 lata.