Uwaga!

odcinek 5546

Uwaga!

Jest jedną z najładniejszych polskich aktorek, ale uroda nie zawsze pomaga, zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Po latach zasłużoną popularność przyniosła jej rola w „Planecie singli”. W Kulisach Sławy Weronika Książkiewicz.

Weronika Książkiewicz karierę aktorską rozpoczęła 20 lat temu. W 2005 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi. Od tego czasu zagrała w kilkudziesięciu serialach i filmach, m.in. Los Numeros i Disco Polo. W większości nie były to jednak duże role.

- Spotkaliśmy się w pracy 14-15 lat temu. Wtedy Weronika była jeszcze przed 30-stką. Jej uroda jest oszałamiająca. Pamiętam, że pomyślałem wtedy, że na pewno zrobi karierę. Po latach spotkałem się z nią na planie filmowym [„Planety singli – red.]. Okazało się, że stała się rasową kobietą, która ma swoje wewnętrzne burze, problemy, mieszaniny miłosno-wybuchowe i o tym umie opowiedzieć przed kamerą – chwali aktor Tomasz Karolak.

Postać Oli, którą Książkiewicz zagrała w komedii romantycznej „Planeta Singli”, przyniosła aktorce zasłużoną popularność.