Uwaga!

odcinek 5545

Uwaga!

- Mam prośbę do wszystkich widzów. Nie przywoźcie toreb pełnych zabawek, cukierków, prezentów. Chciałabym, żeby zwróciły się do nas rodziny, które chcą przysposobić Kubę – apeluje Anna Wójcik, kierownik Wojewódzkiego Ośrodka Adopcyjnego w Sosnowcu. Dziewięcioletni Kuba został porzucony przez matkę. Dziś rozpaczliwie czeka na ludzi, którzy go pokochają.

„Wiara czyni cuda”

- Chcę mieć rodzinę, mamę i tatę. Chcę, żeby mnie kochali i żeby nie zrobili tak, jak moja prawdziwa rodzina – wyznaje dziewięcioletni Kuba, który przebywa w Domu Dziecka w Orzeszu.

Chłopiec trafił do domu dziecka dwa lata temu po tym, jak porzuciła go matka.

- Od samego początku pragnął mieć rodzinę. Był świadomy swojej sytuacji. Początkowo miał nadzieję na powrót do mamy, ale z biegiem czasu stracił do niej zaufanie  – mówi Anna Wójcik, kierownik Wojewódzkiego Ośrodka Adopcyjnego w Sosnowcu.

Zdrowy i pogodny chłopiec miał duże szanse na adopcję, jednak rok temu zachorował.

U Kuby pojawiły się komplikacje po zwykłym przeziębieniu.

- Dostał wirusowego zapalenia mózgu, w wyniku którego dostał padaczki, a następnie zapadł w śpiączkę. Po wybudzeniu, okazało się, że Kuba nie funkcjonuje tak, jak wcześniej. Jest dzieckiem wymagającym specjalnej troski – wspomina Anna Wójcik.