Uwaga!

odcinek 5541

Uwaga!

Na swój międzynarodowy, aktorski sukces pracowała kilkanaście lat. Nagrody w Los Angeles, Cannes i Gdyni jej nie zmieniły i dalej najważniejsze w życiu są dla niej rodzina i przyjaciele.

Wieloletnia przyjaciółka aktorki, wokalistka Katarzyna Nosowska wspomina, że Kulesza już w dzieciństwie dała się poznać jako osoba nietuzinkowa.

- Naszego pierwszego spotkania nie pamiętamy, bo miałyśmy wtedy trzy lata. Nasi ojcowie byli marynarzami i pływali na jednym statku. Agata była niezwykle barwną osobowością. Wszyscy w szkole wiedzieli, że taka osoba istnieje. Wszyscy chłopcy byli w niej zakochani, a wszystkie dziewczynki chciały być jak Agata – wspomina Nosowska.

Agata Kulesza z wyróżnieniem ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Zadebiutowała w 1994 roku w „Człowieku z...“  Konrada Szołajskiego.

Dziś jest jedną z najbardziej znanych i docenianych polskich aktorek, jednak początki jej kariery nie zapowiadały sukcesu. Przez wiele lat występowała w teatrze, grała mniejsze role filmowe, a na życie zarabiała, grając w serialach komediowych.

- Bardzo lubię ten zawód. Dopiero niedawno on także polubił mnie – żartuje aktorka.