Uwaga!

odcinek 5516

Uwaga!

- To wyjątkowe dziecko – przekonuje Olivier Janiak. Prowadzący TVN poruszony historią czterolatka bez nóg i rąk odwiedził go w domu w ramach wspólnej akcji programu UWAGA! i Fundacji TVN „nie jesteś sam”.

Oliwier urodził się bez nóg, jednej ręki i obu dłoni. Choć jego matka podczas ciąży była pod opieką lekarzy i miała wykonanych kilka badań USG o niepełnosprawności dziecka dowiedziała się po narodzinach. Chłopiec wymaga stałej rehabilitacji.

Historia Oliwiera, którą pokazywaliśmy wcześniej w UWADZE! poruszyła wielu widzów.

- Po emisji reportażu spotykamy się z wyrazami życzliwości. Piszą do nas ludzie, który chcą wesprzeć Oliwierka w jakiejkolwiek formie, nie tylko finansowej. To naprawdę dla nas ważne. To poczucie, że nie jest się samym, że ktoś dobrze o nas mówi, dobrze o nas myśli – mówi Anna Pelon, matka Oliwiera.

Mimo niepełnosprawności, czterolatek chodzi do przedszkola i jak na dziecko z tak dużymi brakami jest bardzo samodzielny.

- Na rodzicach mających niepełnosprawne dzieci spoczywa więcej odpowiedzialności. Mamy trochę więcej zadań. Jest to czasochłonne nie wspominając o pieniądzach. Trzeba się poświęcić – przyznaje Pelon.