Uwaga!

odcinek 5514

Uwaga!

Przez lata były bite i poniżane, prawdopodobnie były także molestowane przez ojca. Jak to możliwe, że sąsiedzi, nauczyciele i urzędnicy nie zauważyli dramatu dziesięciorga dzieci?

Przedstawiamy dalszy ciąg historii, którą prezentowaliśmy wczoraj w Uwadze! Skala dramatu, jakiego doświadczyły dzieci z małej wsi na Podkarpaciu poraża.

Ratownicy dwie doby poszukiwali zaginionego 13-letniego Daniela. Chłopiec został znaleziony przez ratowników górskich i policjantów w lesie, około pięć kilometrów od domu.

- Był wychłodzony. W pierwszym momencie nie wiedział nawet jak się nazywa. Szedł bez butów, w podartych spodniach – mówi uczestniczący w poszukiwaniach ratownik.

Do przetransportowania chłopca wezwano helikopter lotniczego pogotowia ratunkowego.

- Dziecko odnaleziono żywe. Wszystko wskazuje na to, że jest w dobrym stanie. Najprawdopodobniej zabłądził. Helikopter przetransportuje go prosto do szpitala – mówił na miejscu prokurator Marcin Bobola.

W trakcie poszukiwań chłopca, z jego domu do pogotowia opiekuńczego zabrano pozostałe dziewięcioro rodzeństwa. Skala zaangażowania służb na miejscu wskazywała, że mamy do czynienia ze sprawą znacznie poważniejszą, niż tylko zaginięcie 13-latka.

Osoba, która w czasie poszukiwań skontaktowała się z naszą redakcją przekazała nam wstrząsające informacje, z których wynikało, że skala cierpienia dzieci wykracza daleko poza samą przemoc fizyczną.