Uwaga!

odcinek 5512

Uwaga!

"Konik na biegunach", "Malinowy król", "Dmuchawce, latawce wiatr", jej piosenki zna niemal cała Polska. W Kulisach Sławy Urszula.

Od 35 lat Urszula nie schodzi z muzycznej sceny. Karierę zaczynała z Budką Suflera, po siedmiu latach odeszła i stworzyła własny zespół. Na koncie ma niezliczone hity. Można ją usłyszeć w blisko 500 utworach.

Która z piosenek najlepiej pokazuje samą Urszulę?

- To zależy. Jestem różna. Czasami jestem spokojna, wtedy jestem bardziej dmuchawcowa, ale czasami szaleję jak huragan i to jest "Millenium", "Lewiatan", które uwielbiam. Myślę, że takie wypośrodkowane jest „Niebo dla ciebie” – mówi wokalistka.

Czy Urszula miała kiedyś problem z popularnymi w show-biznesie używkami?

- Zaczęłam tak późno próbować tych rzeczy, że na szczęście mnie to nie dopadło. Byłam już za duża, żeby mnie wciągnęło – mówi.

Muzyk Grzegorz Skawiński wspomina, że Urszula zrobiła sporo zamieszania na polskim rynku muzycznym.

- Ze Staszkiem Zybowskim zrobili zespół i zaczęli grać muzykę bardziej rockową, ona zupełnie się zmieniła, z muzyki syntpopowej. Z delikatnej, kruchej dziewczynki stała się osobą bardziej drapieżną, rockową i taką osobą jest do dzisiaj.

Urszula cały czas pracuje nad nowymi utworami.

- Mamy jeden problem. Jesteśmy tak otwarci na każdy rodzaj muzyki, że za każdym razem, jak się spotykamy, wychodzi coś innego. Rozpiętość tematyczna jest tak duża, że musimy się zdecydować na coś jednego. Na pewno coś niedługo się ukaże – zapowiada.