Uwaga!

odcinek 5506

Uwaga!

Kilkunastomiesięczny Kubuś z połamanymi nóżkami i podbitym okiem trafił do szpitala. Lekarze nie mieli wątpliwości, że malec był ofiarą przemocy. Sąd umieścił dziecko w bezpiecznym miejscu, ale matka do dziś nie może się pogodzić z tą decyzją.

Kubuś wkrótce skończy półtora roku. 24 października trafił do szpitala w Poznaniu.

- Dziecko przyjechało razem z mamą w towarzystwie kuratora sądowego. Zostało przyjęte z podejrzeniem złamania kości skroniowej prawej i stłuczeniem okolicy oczodołowej. Krwiak oka był tak silny, tak duży, że dziecko właściwie nie otwierało już oka. Dziecko zostało skierowane na rentgen. Okazało się, że ma też złamane nóżki. Jedno złamanie było stare, natomiast kość piszczelowa w prawej nóżce była świeżo złamana – mówi Urszula Łaszyńska, rzeczniczka prasowa szpitala dziecięcego w Poznaniu.

Sprawą zajmuje się prokuratura.

- Wszczęte zostało postępowanie. Prowadzone jest w dwóch wątkach – jeden to, w jaki sposób powstały obrażenia u dziecka, drugi to kwestia prawidłowości udzielenia pomocy temu dziecku przez osoby zobowiązane do pieczy nad dzieckiem – mówi Radosław Krawczyk z Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie.