Uwaga!

odcinek 5500

Uwaga!

12-letnia Sara mimo ciężkiej, nieuleczalnej choroby, czyli wrodzonej łamliwości kości nie tylko walczy o zdrowie i życie, ale spełniać swoje marzenia. Na przekór wszystkim postanowiła, że będzie tańczyć.

Pierwsze lata życia Sary to pasmo cierpień - samoistne złamania, ból i operacje. Mimo wszystkich przeciwności losu, ta wyjątkowa dwunastolatka nigdy się nie poddała.

Sara ma zaledwie 83 cm wzrostu, waży 12 kg. Ma bardzo kruche, niewykształcone w pełni kości. Choroba zdeformowała jej ciało. Dziewczynka przestała się rozwijać.

- Moja choroba to wrodzona łamliwość kości trzeciego stopnia. Jak mama mnie urodziła, to już miałam siedem, czy osiem złamań - mówi Sara Staszyszyn i dodaje: Dla mnie to, że nie mogę chodzić i poruszam się na wózku jest trudne. Sama nie mogę chodzić do ubikacji, nie mogę wejść do wanny. To ciężkie. Często zamykam się w pokoju i płaczę.

Oprócz łamliwości kości dziewczynka cierpi też na hiperglikemię, która wywołuje u niej zmęczenie i senność. Diagnoza postawiona przez lekarzy po narodzinach Sary była jej dla rodziców ogromnym wstrząsem.