Uwaga!

odcinek 5498

Uwaga!

Do niedawna lekkoduch, hulaka i kobieciarz. Teraz stały w uczuciach i skoncentrowany na swoim związku mąż. W Kulisach Sławy Czesław Mozil.

Czesław Mozil, uznany piosenkarz, kompozytor, akordeonista, aktor. Urodził się w Zabrzu. Mając pięć lat z rodzicami wyemigrował do Danii. Tam skończył królewską akademię muzyczną. Artystyczną karierę zaczynał w Kopenhadze.

Mając 28 lat Czesław wrócił do Polski. Z zespołem Czesław Śpiewa nagrał pierwszą płytę, która dwukrotnie zdobyła status platynowej. Szybko też odnalazł się w polskim show biznesie i zaczął być rozpoznawalny nie tylko jako muzyk.

- Może rock’n’rollowy tryb życia nie wpływa dobrze na realizacje pomysłów, ale u Czesława zawsze to się udawało. Były kolejne pomysły, kolejne płyty, cały ten szalony projekt eksperymentu z celebrycką sławą – mówi Gabriela Kulka, piosenkarka, przyjaciółka Czesława.

Polska publiczność pokochała jego piosenki. Mozil stał się osobą popularną, wręcz rozchwytywaną. Przylgnęła do niego łatka imprezowicza. Wszystko jednak zmieniło się po tym, jak podczas jednej z sesji zdjęciowych poznał Dorotę - stylistkę i projektantkę mody.

- Dostałam propozycję od managerki Czesława, by stylizować go do programu X Factor, wtedy zaczęliśmy się spotykać się z Czesławem regularnie. Przesiadywaliśmy w busie, wypijaliśmy hektolitry kawy i gadaliśmy – wspomina Dorota Mozil, żona Czesława.

- Jestem szczęściarzem. Spotkałem przyjaciółkę, która rozumie, kim jestem, lepiej niż ja sam. Ale chyba nie spodziewaliśmy się, że będziemy małżeństwem. Nie było zakochania. Była jakaś metamorfoza w naszym związku i zaryzykowaliśmy – mówi Czesław.

Mozilowie prowadzą firmę z ubrankami dla dzieci, organizują też akcje charytatywne dla najmłodszych z warszawskiej Pragi. Dla dzieci uchodźców z Czeczenii zorganizowali wyjazd do parku rozrywki.