Uwaga!

odcinek 5495

Uwaga!

Czteroletni Oliwier, który urodził się bez nóg, jednej ręki i obu dłoni jest niezwykle pogodnym i otwartym dzieckiem. Jego rehabilitacja finansowana jest z pieniędzy wpłacanych między innymi do Fundacji TVN „nie jesteś sam”.

Niepełnoprawność dotknęła Oliwiera jeszcze w łonie matki. Chłopiec urodził się bez nóg, jednej ręki i obu dłoni. Chociaż matka Oliwiera dbała o siebie w ciąży i miała wykonanych aż siedem badań USG, żaden z sześciu lekarzy nie zauważył braku kończyn. Dla rodziców chłopca to był trudny czas, bo spodziewali się zdrowego dziecka.

- Ciężko jest mi mówić o rzeczach, które się wtedy wydarzyły. Jestem zawiedziony, że lekarze tego nie wykryli. Tego nigdy lekarzom nie wybaczę – przyznaje Kacper Pelon, ojciec Oliwiera.

Chociaż prawidłowy rozwój ciąży potwierdziło sześciu lekarzy, którzy wykonywali badania USG, sąd lekarski nie dopatrzył się winy medyków. Rodzice walczą o odszkodowanie w procesie cywilnym, bo pieniądze na rehabilitację i protezy dla Oliwiera były i będą potrzebne jeszcze przez wiele lat. Na razie koncentrują się na rozwoju i wychowaniu Oliwiera oraz jego młodszego brata Antka, który urodził się zdrowy.

- Oliwier nie jest chory. Urodził się niepełnosprawny ruchowo, według mnie to nie jest żadna choroba. Jest według mnie jest traktowany jak każde inne dziecko. Nie chce go faworyzować przez to, że jest inny i wydaje mi się, że powinien być traktowany tak jak każde inne dziecko – mówi ojciec chłopca.