Uwaga!

odcinek 5491

Uwaga!

Kobieta sukcesu, narodowa duma, mistrzyni, dzięki której Mazurek Dąbrowskiego rozbrzmiewa w świecie. Zapraszamy na Kulisy Sławy Anity Włodarczyk.

Anita Włodarczyk to duma polskiej lekkoatletyki. Sportsmenka rzuca młotem ponad 80 metrów. Jest dwukrotną złotą medalistką olimpijskich igrzysk, wielokrotną mistrzynią świata, Europy i Polski. Ustanowiła kilka rekordów świata i sama je pobiła.

Złota Anita, bo tak jest nazywana, pochodzi z Rawicza. Swoją sportową przygodę zaczęła od żużlu na rowerach, potem była lekkoatletyka w rawickim klubie Kadet i AWF w Poznaniu.

- Miałam 16 lat. Zaczęło się od pchnięcia kulą, później był rzut dyskiem – wspomina i przyznaje: - Do końca nie jestem świadoma moich osiągnięć w sporcie. Jestem typem zawodnika, który żyje etapami. Patrzę już w przyszłość na mistrzostwa świata.

Krzysztof Kaliszewski od lat jest trenerem Anity Włodarczyk.

- Jestem jedynym trenerem, który jeszcze nie dostał młotem – śmieje się Kaliszewski.

Włodarczyk jest tytanem pracy.

- Postawiła na sport. W 100 procentach podporządkowała się pod reguły gry. Nie ma żadnych wyskoków w bok, co niektórym się zdarza. Wie, czego chce – mówi Kaliszewski i przyznaje: - Więcej przebywam z Anitą, niż ze swoją żoną. Jest to około 330 dni w roku.