Uwaga!

odcinek 5484

Uwaga!

Jest niekwestionowaną królową polskiej piosenki dziecięcej. Na jej utworach wychowuje się już kolejne pokolenie. W życiu Majki Jeżowskiej ostatnio sporo się pozmieniało.

Majka Jeżowska występuje na scenie już blisko 40 lat! Jej piosenki nucą kolejne pokolenia.

- Myślę, że to jest dar. Gdybym nie była dziecięcą istotą w środku, w duszy, bo mam bardzo dużo z małego dziecka, to pewnie bym tego nie robiła tak długo. Ale po latach zdałam sobie sprawę, że to jest dar – przyznaje Majka Jeżowska.

- To, co widać w telewizji i na scenie, to 20 procent jej potencjału. Majka jest niezwykle przenikliwa i inteligentna – chwali Piotr Gąsowski, aktor i przyjaciel Majki.

Majka Jeżowska urodziła się w Nowym Sączu, tam spędziła dzieciństwo i tam zaczynała swoją karierę muzyczną.

- Śpiewałam na mszach big-bitowych z zespołem. To były lata 70. Śpiewaliśmy również na górze przy organach, gdzie się całowałam z perkusistą – wspomina piosenkarka

- Była oczkiem w głowie, szczególnie taty. Co sobie nie zapragnęła to tatuś dawał Marysi. Bo w rzeczywistości ma na imię Maria. A sama wymyśliła Majka i kazała na siebie tak mówić – mówi Barbara Jeżowska, siostra Majki.

Życie wielokrotnie zmuszało ją do podejmowania trudnych decyzji. Niecały rok po urodzeniu syna Wojtka i rozstaniu się z pierwszym mężem Januszem Komanem artystka dostała wielką szansę. Pojechała na ośmiomiesięczny kontrakt w USA. Jej pobyt przedłużył się jednak o dwa lata. Syn był wówczas pod opieką rodziców Majki i jej siostry.

- Wiedział, że gdzieś jest mama. Ale stawiał pierwsze kroki, zaczynał mówić… to minęło bezpowrotnie. Z tego żalu chciałam nagrać piosenkę i tak powstała „A ja wole moją mamę”, która szybko stała się przebojem – wspomina Jeżowska.