Uwaga!

odcinek 5474

Uwaga!

Zawrotne prędkości, ucieczki przed policją i skrajna brawura. Ruszyliśmy tropem nielegalnych wyścigów ulicznych w Warszawie.

W sieci z łatwością można znaleźć mrożące krew w żyłach filmy nakręcone w czasie nielegalnych wyścigów ulicznych w Warszawie.

Ich uczestnicy jeżdżą po ruchliwych ulicach jak po torze wyścigowym. Wyprzedzają inne auta z ogromną prędkością, uciekają przed policją, często nie zważają na znaki drogowe i sygnalizację świetlną. To stanowi śmiertelne zagrożenie dla pozostałych kierowców.

Zaledwie kilka miesięcy temu w Stargardzie, podczas takich wyścigów, kierowca bmw wbił się w barierki raniąc sześć osób obserwujących jego wyczyny, w tym 10-letnie dziecko.

Niedawno w internecie pojawiło się nagranie, na którym widać jak kierowca sportowego bmw szarżuje na osiedlowych ulicach. Zaniepokojeni niebezpieczną jazdą przechodnie usiłowali zatrzymać pirata drogowego.

- Kierowca wyprzedził samochód wymijając wysepkę dla pieszych po lewej stronie. Następnie wjechał na rondo, objechał je bokiem i z dużą prędkością jechał w stronę osiedla. Potem kierowca zwolnił, zauważył mnie, stanąłem mu przed maską, wtedy zaczął wycofywać auto. Mówiłem mu, że dzwonię na policję – relacjonuje świadek.

Mężczyzna zaznacza, że kierowca był zdziwiony interwencją.

- Zdecydował się uciec, potrącił mnie – dodaje.