Uwaga!

odcinek 5472

Uwaga!

- Mówiłem mu nie, podnosiłem go, ale on starał się siłą – to fragment wstrząsającego wyznania młodego mężczyzny, który twierdzi, że był wykorzystywany przez księdza. Jak na oskarżenia zareagował duchowny?

Do redakcji UWAGI! zgłosił się 21-latek. Młody mężczyzna twierdzi, że przez kilka lat był molestowany przez księdza.

- Miałem 15 lat. Byliśmy wtedy w salce, nikogo więcej nie było. On płakał. Poprosił mnie, żebym podszedł do niego, dał mu się przytulić. Wtedy się zapytał, czy może mnie pocałować i pocałował mnie – relacjonuje.

Później ofert ze strony duchownego miało być więcej.

- Mówiłem, że nie chcę tego robić – podkreśla.

W rozmowie z reporterem, były już ministrant szczegółowo opisał bulwersujące sytuacje, do których miało dochodzić na plebani.

- Przez trzy lata próbowałem się z tego ogarnąć. Nie potrafię po dzień dzisiejszy. Przestałem chodzić do kościoła – wyznaje.

W niewielkiej miejscowości, w której mieszka mężczyzna, który się do nas zgłosił, ksiądz ma duży autorytet. W tym przypadku proboszcz dodatkowo utrzymywał z rodziną 21-latka bliskie relacje. Był częstym gościem na obiadach. Brał udział w uroczystościach rodzinnych. Młody mężczyzna starał się unikać tych spotkań.

- Ostatnio do nas przyszedł. Akurat byłem po pracy. Obudził mnie. Pochwalił się, jaki nowy samochód kupił. Po chwili powiedział, żebym przyszedł do niego coś wypić – opowiada.

Wtedy chłopak wziął kamerę, dyktafon i poszedł do księdza.

- Chciałem pokazać, jaki on jest. Nie chcę, żeby ktoś jeszcze był ofiarą – tłumaczy, dlaczego postanowił nagrywać.

Proboszcz w trakcie interwencji naszego reportera przyznał, że to on jest na nagraniach.

- Tak, to ja jestem.

Duchowny szybko zaproponował reporterowi, by pójść do rodziców 21-lata.