Uwaga!

odcinek 5468

Uwaga!

Czy przedszkolanka z Gorzowa Wielkopolskiego używała przemocy w stosunku do pięciolatków? Według dzieci opiekunka szarpała je, biła i robiła, tak zwaną „skarbonkę”. Dzieci miały być też zastraszane.

Przedszkole nr 17 w Gorzowie Wlkp. miało dobrą renomę. W ostatnim czasie dzieci zaczęły opowiadać historie, które zszokowały rodziców. Jedna z nauczycielek miała stosować przemoc wobec maluchów.

- Syn powiedział mi, że pani go popychała i szarpała. Jak poprosiłam, żeby zademonstrował, to podszedł i mnie spoliczkował – opowiada jedna z matek.

- Zapytałam syna, jak pani traktuje niegrzeczne dzieci. Mówił, że ciągała Szymona za uszy, Antkiem szarpała za rękę, później rzuciła go na podłogę i ciągnęła do łazienki – dodaje inna matka.

- Moje dziecko w sobotę powiedziało ze łzami w oczach, żeby na poniedziałek załatwić mu jakąś opiekę ponieważ nie chce iść do przedszkola. Zapytałam, dlaczego? Powiedział mi, że ma dosyć tego, żeby pani go uderzała, czy robiła tzw. skarbonę – dodaje kolejna matka.

- „Skarbona” to było uderzenie ręką w dół brody, gdzie dolna szczęka uderza o górną. Któreś z dzieci się tak ugryzło. Pani sama nazwała to „skarboną”. Takiego określenia nawet nie znałam. Nawet nie potrafiłabym wczuć się w rolę własnego dziecka w takiej sytuacji. Nikt mnie w twarz nie uderzył. Nikt mnie tak nie potraktował. Nie potrafię sobie wyobrazić, co może czuć dziecko – mówi jeden z rodziców.

Gdzie oglądać?

Wszystkie odcinki "Uwagi" oglądaj w VOD player.pl