Uwaga!

odcinek 5453

Uwaga!

Pani Aleksandra umiera. Jedynym ratunkiem dla kobiety, chorej na przewlekłą białaczkę limfatyczna, jest nowoczesny lek. Pomimo złożonego wniosku i rekomendacji specjalistów onkologów, Ministerstwo Zdrowia odmówiło refundacji.

45-letnia Aleksandra Lazar-Wieczorek od wielu lat choruje na zapalenie jelita grubego. Dwa lata temu lekarze zdiagnozowali u niej bardzo szybko postępującą białaczką limfatyczną.

- Dobrze się czułam więc to, że mam białaczkę wydawało się dla mnie abstrakcją. Myślałam, że może to pomyłka, może to taki rodzaj białaczki, z którą da się żyć. Niestety choroba bardzo przyspieszyła. Szybko przeskoczyłam na czwarty stopień choroby, czyli ostatni – mówi pani Aleksandra.

Przed atakiem choroby kobieta pracowała jako nauczycielka. Teraz przebywa na zwolnieniu lekarskim.  W chorobie bardzo wspiera ją mąż, z którym wzięła ślub pół roku temu.

- Żona o swojej chorobie opowiedziała mi na początku, jak zaczęliśmy się spotykać. To mnie nie zraziło. Kobietę wybiera się z miłości, nieważne czy jest chora czy nie – mówi Dariusz Lazar i dodaje: - Oli mówi się o tym trudno, ale widzę to wszystko. Ludzie wkoło myślą, że Ola fajnie wygląda, nie mogą uwierzyć, że jest po chemioterapii, bo ma włosy. Wiadomość o chorobie to był szok dla każdego z nas. Największy był stres i obawa: co będzie za tydzień, za rok. Najbardziej boję się, że żona umrze. Chcę żeby żyła.