Uwaga!

odcinek 5422

Uwaga!

617 osób zabitych, ponad osiem tysięcy rannych w siedmiu tysiącach wypadków. To bilans wakacji na polskich drogach. Mimo że zdarzeń jest o 10 procent mniej niż rok temu, statystyki są zatrważające. Nasi reporterzy sami ruszyli w trasy zobaczyć jak wyglądają powroty z wakacji.

Reporterzy wyruszyli z trzech popularnych, wakacyjnych kurortów. Ich celem było bezpieczne i sprawne dojechanie przed siedzibę TVN w Warszawie.

– Nie przejechaliśmy nawet rogatek Zakopanego, a napotkaliśmy już pierwszy korek. Zakopianka stała się legendarna ze względu na swoje korki. Mój przyjaciel opowiadał historię, jak jechał do Krakowa aż osiem godzin – mówi reporter Maciej Dopierała, który jechał ze stolicy Tatr.

Zadzwoniliśmy do komendy policji w Zakopanem, by zapytać, co robią, żeby pomóc kierowcom, w tym trudnym okresie. - Jest taki korek przez cały sierpień, bo [drogowcy – dop. red.] wymyślili prace w takim okresie. Nie mam policjantów, żeby stali tam całymi dniami i kierowali ruchem, bo mamy poważniejsze zdarzenia – usłyszeliśmy od funkcjonariusza.