Uwaga!

odcinek 5420

Uwaga!

LARP (z ang. Live Acting Role-Playing) to forma gry terenowej. Biorą w niej udział przedstawiciele wielu profesji, którzy bez względu na wiek i status społeczny na czas gry wcielają się dowolną postać.

Larp to zabawa, połączona z grą aktorską w wybranym świecie. Niektóre z nich dzieją się w przyszłości, inne mają charakter historyczny. Ta niecodzienna pasja cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

- Mogę długo opowiadać o larpach, ale najlepiej oddaje to chińskie przysłowie: „Nie da się opisać smaku wody, trzeba jej spróbować”. Każdy, kto chciałby się dowiedzieć, czym jest larp, musi tego spróbować. Tego nie da się tego opisać – mówi Anna Nahurna, która na co dzień pracuje jako stewardesa.

W larpie może wziąć udział każdy. Nie ma tu żadnych wymagań. Gra nie ma dokładnego scenariusza. Przed jej rozpoczęciem uczestnicy dowiadują się od organizatorów, jaką będą postacią i dalej improwizują.

Maciej Antkiewicz, chirurg z Wrocławia jest zafascynowany tą formą spędzania wolnego czasu.

- Jestem lekarzem. Moja specjalizacja to chirurgia naczyniowa, czyli dziedzina wymagająca, stresująca, w której lekarz musi być stale na najwyższych obrotach. Muszę się liczyć z tym, że w każdym momencie mój telefon zadzwoni i muszę być gotowy do działania. Larpy to dla mnie oddech od codziennego biegu – mówi.

Rocznie w całej Polsce odbywa się kilkaset larpów. Coraz więcej z nich to w pełni profesjonalne widowiska dla setek uczestników, podczas których organizatorzy wynajmują zamek, zapewniają graczom stroje, nocleg i wyżywienie.