Uwaga!

odcinek 5419

Uwaga!

18-letnia Angelika zginęła podczas egzaminu na prawo jazdy. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym, w prowadzony przez nią samochód wjechał pociąg. Czy egzaminator, który w ostatniej chwili uciekł z pojazdu mógł uratować dziewczynę?

Do wypadku doszło 23 września w Szaflarach. Na nagraniu z monitoringu widać, że samochód, którym jechała Angelika z egzaminatorem nie zatrzymał się przed znakiem „stop”. Następnie auto zatrzymuje się na niestrzeżonym przejeździe kolejowym, gaśnie silnik. Egzaminator opuścił auto tuż przed uderzeniem pociągu. Świadkowie zdarzenia zaznaczają, że wszystko działo się bardzo szybko.

- Usłyszeliśmy sygnał dźwiękowy pociągu, który po chwili stał się ciągły. Wyszliśmy żeby zobaczyć, co się dzieje. Na środku torów stał samochód, po chwili wysiadł z niego mężczyzna, machał ręką, jakby chciał zatrzymać ten pociąg. Potem zdążyłam tylko krzyknąć – relacjonuje moment wypadku Agata Kamińska.

Maszynista nie zdążył wyhamować i uderzył w samochód z ogromną siłą. Zanim pociąg się zatrzymał auto dwukrotnie uderzyło w betonowe słupy.