Uwaga!

odcinek 5407

Uwaga!

Występują na scenie od 20 lat. Koncertując okrążyli ziemię 50 razy i przejechali dwa miliony kilometrów. Ale Golec uOrkiestra to nie tylko zespół muzyczny. To przede wszystkim rodzina!

Bliźniacy Paweł i Łukasz Golcowie pochodzą z muzykującej rodziny z Milówki, niedaleko Bielska Białej. Mają dwóch braci. To właśnie starszy o siedem lat Rafał Golec pojechał z nimi do szkoły muzycznej i to on poinformował rodziców o pomyślnie zdanym egzaminie. Dzisiaj Rafał jest menadżerem zespołu Golec uOrkiestra, który bliźniacy założyli pod koniec lat 90-tych.

- 20 lat temu nagraliśmy nasze pierwsze trzy utwory tzw. demo i z tym udaliśmy się do Warszawy. Wielu producentów wytwórni fonograficznych mówiło, że to nie wypali, że to nie ma szans, że nie będzie odbiorcy na tego typu muzykę. Skoro powiedzieli „nie”, to poszliśmy swoją drogą i postanowiliśmy stworzyć własną Golec Fabrykę, czyli dzisiaj bardzo prężnie działającą firmę, która wydaje płyty. Prężna instytucja, która ma prawie 30 osób pod swoimi skrzydłami - opowiada Paweł Golec.

Pierwsza płyta Golec uOrkiestra okazała się wielkim sukcesem komercyjnym. W samych Stanach Zjednoczonych zespół miał 14 tras koncertowych.