Uwaga!

odcinek 5203

Uwaga!

Z powodu alkoholizmu, odebrano jej sześcioro dzieci. Czy są w stanie wybaczyć matce doznane krzywdy?

Wczesne macierzyństwo

Pani Monika bardzo wcześnie została matką. Pierwsze dziecko urodziła mając 16 lat. Ojcem był starszy o kilka lat kolega z podwórka.

- Przez pierwszego męża byłam bita i poniżana. Wybił mi jedynkę, miałam złamany nos – opowiada kobieta.

Pani Monika przyznaje, że nie wyniosła dobrych wzorców rodzinnych z domu.

- Nie znałam taty. W domu pojawiał się alkohol. Moja mam bardzo się rozpiła. Miałam 14 lat, jak pierwszy raz wzięłam alkohol do ust. Po urodzeniu trzeciej córki wdałam się w nieodpowiednie towarzystwo. Zaczęłam pić, jak trzecia córka skończyła rok. I wtedy zaczęły się problemy z sądem – wspomina pani Monika.

Utrata dzieci

Sąd ograniczył kobiecie prawa rodzicielskie i umieścił jej trzy córki w domu dziecka. Czwarta, która była niemowlęciem, została z matką.

- Do domu dziecka trafiłam jak miałam trzy lata. Siostry mi tłumaczyły, że tak musi być i że kiedyś jeszcze wrócimy do rodziców. Ale z domu dziecka trafiłam do rodziny zastępczej – opowiada Weronika, córka pani Moniki. – Z domu rodzinnego nic nie pamiętam.

Weronika jest trzecia córką pani Moniki. Przez około osiem lat nie widziała się z matką. Dziś ma 22 lata.

- Ja nie czułam, że tych biologicznych rodziców mam. W pewnym sensie tęskniłam, bo starsze siostry rozmawiały o rodzicach. Mam uraz do matki, że nas zostawiła. 15 lat spędziłam poza domem biologicznym – mówi Weronika.

Pani Monika straciła też czwartą córkę. W kolejnych latach urodziła jeszcze dwóch synów, którzy zostali jej odebrani jako niemowlęta. Za groźby karalne wobec sąsiadów na pół roku trafiła do zakładu karnego.