Uwaga!

odcinek 5201

Uwaga!

- Byli zamaskowani. Któryś z nich zarzucił mi worek na głowę. Skrępowano mi ręce. Poczułam ogromny strach. Wtedy włożono mnie do trumny i zamknięto wieko – tak Halina M. opisywała moment swojego porwania. Za uprowadzenie kobiety skazany został Bogusław K. W więzieniu mężczyzna przygotowywał się do kolejnych przestępstw. Po wyjściu, przez lata trudnił się porwaniami dla okupu i pozostawał nieuchwytny. Wpadł po uprowadzeniu 10-latka, który podobnie jak Halina M. był przetrzymywany w skrzyni.

„Myślał, że przychodzi go zabić”

Bogusław K. porwał 10-latka rok temu. Chłopca przetrzymywał przez pięć dni w zbudowanej przez siebie drewnianej skrzyni.

- Za każdym razem, gdy porywacz przychodził do niego, chłopiec myślał, że przychodzi go zabić – mówi oficer operacyjny Centralnego Biura Śledczego Policji.

W śledztwo zaangażowanych było kilkudziesięciu policjantów i agenci FBI zajmujący się porwaniami. Jednak Bogusław K. pozostawał nieuchwytny przez 11 miesięcy. Pierwszy reportaż o kulisach jego zatrzymania emitowaliśmy w grudniu ubiegłego roku. Z bliska mogliśmy wtedy zobaczyć wnętrze skrzyni, w której chłopiec był przetrzymywany.