Uwaga!

odcinek 5190

Uwaga!

- Moja nadzieja na wyzdrowienie wygasła – mówi Łukasz Berezak. Chłopiec chce pomagać jednak tym, dla których nadzieja na powrót do zdrowia jeszcze jest. Łukasz to najsłynniejszy wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zrobiło się o nim głośno, gdy miał 10 lat. I chociaż sam potrzebował pomocy, wyszedł na ulicę, by kwestować na rzecz innych.Łukasz Berezak poruszył serce Jurka Owsiaka cztery lata temu, podczas 22 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Dla mnie już nie ma ratunku, więc chciałbym pomagać tym, dla których jeszcze jest nadzieja – mówił wtedy 10-letni chłopiec.

Dojrzałość, dobroć i szczerość Łukasza zmotywowały Jurka Owsiaka i jego ludzi do działania. Dwa dni po finale zorganizowali specjalny koncert dla chłopca.

- To było spełnienie jednego z marzeń Łukasza. On bardzo chciał poznać Jurka Owsiaka – wspomina Mariusz Berezak, ojciec chłopca.

Mama Łukasza przypomina sobie, że dzień przed koncertem zadzwonił do niej teść. Poinformował ją, że w telewizji powiedzieli, że przyjeżdża do nich szef WOŚP.

- Odpowiedziałam, że pewnie coś źle usłyszał. Wtedy kazał mi włączyć telewizor. Włączyłam, zobaczyłam Jurka Owsiaka ze zdjęciem swojego syna i usłyszałam okrzyk Jurka: „Łukasz, jutro jesteśmy u ciebie” – opowiada Izabela Berezak.