Uwaga!

odcinek 5164

Uwaga!

Specjalne wydanie Uwagi! Dziś podsumowujemy naszą coroczną akcję charytatywną na rzecz podopiecznych Fundacji TVN "nie jesteś sam”. Zobacz, że warto pomagać!

Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia, zaprosiliśmy Was do udziału w naszej charytatywnej akcji na rzecz chorych dzieci. Od listopada emitowaliśmy reportaże, w których opowiadaliśmy historie podopiecznych Fundacji TVN "nie jesteś sam".

Zuzia, 12 lat

12-latka cierpi na epidermolysis bullosa. To choroba genetyczna objawiająca się pęcherzowym oddzielaniem się naskórka z powodu braku kolagenu. Na ciele dziewczynki samoistnie powstają rozległe rany.

- Nie chcę mieć nowych zabawek, ubrań, chciałabym po prostu wyzdrowieć - mówiła w naszym reportażu Zuzia.

Nikoś, 4 lata

Niespełna czteroletni Nikoś został uderzony kamieniem w głowę. Chłopiec otarł się o śmierć. - Nie wiedziałam czy przeżyje - mówiła jego mama.

Dziś Nikoś powoli wraca do zdrowia a Fundacja TVN "nie jesteś sam" zdecydowała się objąć go opieką.

Paulina, 18 lat

18-letnia Paulina i jej tata poruszają się na wózkach. Paulina urodziła się z niedowładem nóg, pan Tomek ma uszkodzony rdzeń kręgowy. - Płakałam, gdy się dowiedziałam, że tata jest chory. Przecież sama byłam na wózku. Mówiłam mu, żeby się nie poddawał - wspomina Paulina Bogacz. Ona i jej tata są podopiecznymi Fundacji TVN "nie jesteś sam".

Julia, 8 lat

Życie ośmioletniej Julii to ciągły ból, operacje i strach przed kolejnymi złamaniami kości. Dziewczynka ma wrodzoną łamliwość kości. Jej kości - nawet te najgrubsze - są kruche i często się łamią. Pierwszych urazów doznała jeszcze przed urodzeniem.

Maks, 9 lat

- Mam marzenie. Chociaż wiem, że ono nigdy się nie spełni. Chciałbym stanąć na nogi - mówi 9-letni Maksymilian, który choruje na rozszczep kręgosłupa i wodogłowie. Chłopiec nie ma czucia od klatki piersiowej w dół. Jego życie to codzienna walko o samodzielność.


Pamiętajcie, że pomagać można cały czas, bo potrzebujących dzieci jest naprawdę bardzo dużo!

Podopiecznym Fundacji TVN "nie jesteś sam" można pomagać wysyłając sms-y na numer 7126 o treści POMAGAM (1,23 z VAT) lub przekazać datek online na stronie Fundacji tutaj: fundacja.tvn.pl/wplac-online