Uwaga!

odcinek 5156

Uwaga!

- To są tylko troszkę większe garnki, niż dla dwóch osób - mówi Sylwia Ostrowska, gdy pytamy ją, jak się gotuje dla 10-osobowej rodziny. Jak to się stało, że została laureatką akcji "Mistrz Smaku" i co zrobi z nagrodą?

- Dla mnie najważniejsze w tej akcji było to, że znajdujemy ludzi, którzy robią coś na co dzień, od lat, którzy robią to w sposób wspaniały, a nikt ich nie docenia, nikt o nich nie wie - mówi aktorka i jurorka akcji "Mistrz Smaku" Daria Widawska.

Sylwia Ostrowska razem z mężem prowadzi specjalistyczną rodzinę zastępczą, w której opiekę znalazła obecnie trójka dzieci. Oprócz tego pani Sylwia jest matką czterech córek, w tym jednej adoptowanej. Obecnie w domu państwa Ostrowskich mieszka 10 osób i dla wszystkich, każdego dnia pani Sylwia gotuje obiad.

- To nie jest jakaś przerażająca liczba, naprawdę. To są tylko troszkę większe garnki niż dla dwóch osób - mówi pani Sylwia i dodaje, ze w święta przy jednym stole zasiada nawet 15 osób. Obiady są zawsze dwudaniowe. Skąd bierze pomysły na potrawy?

- Najczęściej to jest pytanie: "co byście zjedli?". Wtedy wszyscy mają mnóstwo pomysłów, ja sobie wybieram jeden - opowiada pani Sylwia. Jak twierdzi, nie rozdziela kuchni na tę dla dorosłych i dla dzieci, a w jej domu najmłodsi lubią nawet szpinak. - Makaron z sosem szpinakowym i kurczakiem może być codziennie - mówi.