Uwaga!

odcinek 5149

Uwaga!

Fundacja TVN „nie jesteś sam towarzyszy” Paulince od 2007 roku. Dziewczynka miała wówczas osiem lat i wielką nadzieję, że będzie kiedyś sama chodzić. Urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową. Jest sparaliżowana od pasa w dół. Od najmłodszych lat dzielnie walczyła o możliwość chodzenia a przynajmniej stawania na własnych nogach. Dziewczynka, również dzięki Fundacji TVN, przeszła wiele operacji, które miały jej w tym pomóc.

- Naliczyłam kiedyś, że miałam z 17 operacji. Za każdym razem bałam się i zastanawiałam, co dalej będzie – mówi dziś już 18-letnia Paulina Bogacz.

Prócz operacji Fundacja TVN  sfinansowała kilkakrotnie nowe aparaty na nogi dla Paulinki, dzięki którym dziewczynka mogła spojrzeć na świat z innej perspektywy. Mimo że Paula wciąż nie chodzi, próby stawania na własnych nogach i zrobienia kilku kroków nadal są niezwykle istotne dla jej zdrowia i rehabilitacji. Niestety, pomimo dużej samodzielności, Paula wymaga opieki. Przed rokiem miała epizod padaczki, cierpi na bóle głowy, utraty świadomości. Codziennie rano i wieczorem bierze garść leków

Choroba Paulinki to niejedyny cios, jaki spadł na rodzinę. Tata Pauli ma uszkodzony rdzeń kręgowy. Kilka lat temu mógł jeszcze poruszać się o kulach. Jednak choroba postępuje i pan Tomek jeździ teraz wyłącznie na wózku.

- Płakałam, gdy się dowiedziałam, że tata jest chory – przyznaje Paulina. Mówi, że przekonywała tatę by był dzielny.

- Córka jest dla mnie inspiracją – przyznaje Tomasz Bogacz, który ma w tej chwili prawie zupełnie bezwładne dłonie. Jest całkiem zależny od swojej żony Agnieszki.

- Na początku obwiniałam Boga. Zarzucałam mu, że to jest niesprawiedliwość z jego strony. Dlaczego my, dlaczego ja? A później powiedziałam, ja nie ja, to kto – mówi Agnieszka Bogacz.