Uwaga!

odcinek 5143

Uwaga!

Monika Olejnik to kobieta, przed którą drżą wszyscy polscy politycy, bez względu na partię polityczną. Perfekcjonistka i pracoholiczka pracująca od świtu do zmierzchu, a jednocześnie ogromna wielbicielka mody i awangardowych kreacji.

Zaczęła od radia. Przez 18 lat w radiowej Trójce prowadziła Salon Polityczny. Na antenie Radia Zet pracowała trzy lata krócej.  W TVN jest od początku - od 20 lat prowadzi „Kropkę nad i".

- Tak naprawdę zajęłam się polityką w 89. roku – mówi w rozmowie z reporterką UWAGI! Monika Olejnik i dodaje, że dotąd jej praca nie zdążyła jej znudzić.

„Albo rzuca koło ratunkowe, albo dobija rozmówców”

Politycy często zarzucają jej brak obiektywizmu. Co ciekawe, zarzuty padają z różnych opcji politycznych. - I z lewicy, i z prawicy. Z każdego ugrupowania – mówi Monika Olejnik i wymienia tych, którzy się na nią obrazili: Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski. – Mnóstwo polityków z różnych stron – mówi dziennikarka.

- Monika Olejnik albo rzuca koło ratunkowe, albo dobija rozmówców. Wszyscy ci, którzy nie chodzą do Moniki Olejnik mimo że się boją tego programu, bo jest wymagająca, to marzą o tym, żeby do niej chodzić – mówi była premier Ewa Kopacz. – Ma swoich fanów i ma swoich zawziętych przeciwników. Ja jestem na środku – mówi poseł Tadeusz Cymański.

- Ona była w naszych ramówkach o różnych porach. Była w nocy, była o 20. Trochę była u nas, potem uciekała do publicznej, wracała do nas. Ona ma gigantyczną historię i ogromne miejsce w TVN-ie – nie ma wątpliwości dyrektor programowy TVN Edward Miszczak.