Uwaga!

odcinek 4968

Uwaga!

Od dawna czeka na rękę. Już kilka razy prawie ją miał, ale rodziny potencjalnych dawców ostatecznie odmawiały zgody na pobranie narządu. Kamil wciąż ma nadzieje na odmianę życia. Wspiera go pierwszy pacjent na świecie, który urodził się bez dłoni, a operację przeszczepu przeszedł pół roku temu

- Od dziecka marzyłem, żeby mieć ręce, ale nie było takiej możliwości - wspomina Kamil. O tym, że nauka poszła do przodu, dowiedział się przez przypadek. - Rodzice i moja narzeczona przedstawili mi całą sytuację - mówi.

Kamil Borucki w październiku odpowiedział na telewizyjny apel wybitnego chirurga dr Adama Domanasiewicza, który szukał chętnych do przeszczepu rąk. Teraz jest na liście oczekujących biorców. Ma 26 lat, z zawodu jest informatykiem, ale pracował jako inwentaryzator w sklepach budowlanych i barman. Choć urodził się bez rozwiniętych kończyn, świetnie jeździ na rowerze i prowadzi samochód.

- Ja go uczyłam, żeby był zawsze najlepszy, żeby nigdy nie zostawał w tyle - mówi matka Kamila Bożena Borucka. - Ja go nie uczyłam, że jest niepełnosprawny. Zawsze chciałam, żeby miał kolegów zdrowych, pełnosprawnych i tak było - dodaje. Jak twierdzi, syn sam nauczył się sznurować buty czy jeździć na rowerze.