Uwaga!

odcinek 4961

Uwaga!

Mirosław Różański trzy miesiące temu zakończył swoją służbę w wojsku. Jego dymisja z powodu trudnych relacji z ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem wywołała falę komentarzy. Różański dostał tysiące maili i tweetów ze słowami uznania. Jak wygląda życie generała na emeryturze? Czy brakuje mu munduru?

To jeden z najlepszych generałów w polskiej armii.  Doświadczony i ceniony wśród dowódców z państw NATO. Brakowało mu czwartej generalskiej gwiazdki, by osiągnąć absolutny szczyt. Teraz zajmuje się swoim ogrodem, w którym powiewa biało-czerwona flaga.

- Żona żartowała, że zrobiłem z naszej posesji plac apelowy. To prawda - przyznaje i dodaje, że flaga towarzyszyła mu od chwili rozpoczęcia służby wojskowej.

Taką obietnicę generał Różański złożył rok temu, kiedy został Dowódcą Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych. Zarządzał wtedy 86 tys. żołnierzy. Z wojskiem Różański był związany od 35 lat.  W przeszłości był dowódcą brygady i szefem dywizji pancernej. Sprawdził się na misji w Iraku. Perfekcyjnie przygotował też ćwiczenia wojsk NATO w Polsce w ramach Anakondy 16, gdzie ponad 30 tysięcy wojskowych z 23 państw ćwiczyło wspólnie na wszystkich polskich poligonach. Kilka miesięcy temu generał złożył dymisję z powodu trudnych relacji z ministrem Antonim Macierewiczem. Jego nagłe odejście z armii dla wielu było szokiem.